• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Serdar Ali Çelikler: Yusuf Namoğlu MHK'sı toplumsal fay hattı ile oynuyor

Serdar Ali Çelikler: Yusuf Namoğlu MHK'sı toplumsal fay hattı ile oynuyor
0 0
Fenerbahçe'de üst üste iki galibiyet sonrası yeşeren ümitler cuma günü alınan Kayserispor mağlubiyeti sonrası söndü.
11 Şubat 2019 Pazartesi 13:36

Ancak başta Ersun Yanal olmak üzere taraftarlarda hakeme tepki var. Konuyu köşesine taşıyan Habertürk yazarı Serdar Ali Çeliker, "Sezonun ikinci yarısının başından bu yana Fenerbahçe'ye açık operasyon var ki Kayseri'de Alper Ulusoy bu operasyonu taçlandırdı" görüşünü savunuyor.

 

Küme düşme potasındaki Erzurumsporluların da geçen hafta yürüyüş yaptıklarını hatırlatan yazar, "Şimdi, bu ülkede ne yazık ki FETÖ'nün yarattığı en büyük fay hatlarından biri de Trabzon ve Fenerbahçe futbol takımlarının üzerinde kurulan gerilimdir. Hatta 7 Haziran seçimleri öncesi yapılan Fenerbahçe'ye bariz suikast girişimi de bu fay hattını kırmaya yönelikti. Şimdi ligin ikinci yarısında, sürekli bu fay hattı kaşınıyorsa; Erzurum gibi bir şehir ilk kez futbol nedeniyle ayaklanıyorsa buradan ne çıkarmak gerekir?" sorusunu yöneltiyor. 

 

Yusuf Namoğlu yönetimindeki Merkez Hakem Kurulu'na ağır eleştiriler yönelten Çeliker, "MHK sadece futbol dünyası açısından değil; toplumsal açıdan da çok tehlikeli olmaya başladı. Her hafta ama her hafta bir fay hattı üzerinde oynama oluyorsa ben buna tesadüf diyemem" ifadesini kullanıyor.

 

Çeliker, "MHK ve başkanı Namoğlu Türk toplumsal hayatı ve siyaseti için de ciddi yük haline gelmiştir. Bu kurum ya değiştirilmeli ya değiştirilmelidir" derken bunun aynı zamanda bir gereklilik olduğunu savunuyor.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha