• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Shane Larkin, koronavirüs salgını nedeniyle EuroLeague'in oynanmasını istemiyor

Shane Larkin, koronavirüs salgını nedeniyle EuroLeague'in oynanmasını istemiyor
0 0
Anadolu Efes'in yıldız oyuncusu Shane Larkin, EuroLeague'in devam etmesinin doğru olmayacağına inandığını söyleyerek, "Şu an gerçekçi olmak gerekirse herkesin sağlığı ve güvenliği çok daha önemli" dedi.
23 Mayıs 2020 Cumartesi 16:15

ING Basketbol Süper Lig ekiplerinden Anadolu Efes'in Türk vatandaşlığına geçen ABD'li basketbolcusu Shane Larkin, Instagram hesabından yaptığı açıklamada, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle ertelenen EuroLEague'in yeniden başlamasının doğru olmayacağını kaydetti. 

 

Sezonun ertelenmesinin ardından oyuncuların fiziksel ve zihinsel olarak form tutmakta zorlandığını dile getiren Larkin, yeniden lige dönüşün virüse yakalanma dışında birçok sakatlık ihtimalini de beraberinde getirdiğini belirtti. 

 

EuroLeague'in dünyanın en iyi basketbol liglerinden biri olduğunu aktaran yıldız oyuncu, şu değerlendirmeyi yaptı: 

 

"Her takım, şampiyonluk yolunda eşit fırsatı hak ediyor. THY Avrupa Ligi şampiyonu, kimin antrenman yapma imkanı olduğu ya da olmadığına göre belirlenmemeli. Antrenörler ve oyuncular olarak tüm sezon boyunca sıkı çalışma, her maça en iyi takımı sürme kriterleri doğrultusunda belirlenmeli. Bu uzun ara, açıkça kimi oyuncu ve takımlara adil olmayan bir avantaj oluşturuyor."

 

Anadolu Efes'in sezon başından bu yana sergilediği oyunu "harika" olarak nitelendiren ve çoğu kişi tarafından şampiyonluğun en büyük adayı olarak gösterildiklerini aktaran Larkin, şu ifadeleri kullandı:

 

"Bu, sezon başında koyduğumuz hedefti ancak şu an gerçekçi olmak gerekirse herkesin sağlığı ve güvenliği çok daha önemli. Aynı durumda olan herkes adına sesimi duyurmak istedim çünkü sezonun devam etmesi durumunda biz oyuncular, risk altında olacağız."

 

"Herkes kadar biz de basketbolu özledik"

 

EuroLeague yönetiminin alacağı her karara saygı duyacaklarını vurgulayan Larkin, şu yorumu yaptı:

 

"Herkes kadar biz de basketbolu özledik. Çoğu oyuncunun basketbol oynamak için doğru zaman olmadığını hissettiğini biliyorum. Ben de aynı şekilde hissediyorum."

 

ABD'li basketbolcu Larkin, geçtiğimiz 1 Şubat'ta Türk vatandaşlığına geçtiğini açıklamıştı.

 

Larkin, sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımda, şunları kaydetmişti: 

 

"Türkiye Milli Takımı'na katılarak bu ülkeyi temsil etme fırsatına sahip olduğum için onur duyuyorum. Size başarı veya zaferlerin garantisini veremem ama size tek bir şey için söz verebilirim; bu ülke için terimin son damlasına kadar mücadele edip, sahip olduğum tüm enerjimi ve gücümü ortaya koyacağım. Size söz veriyorum."

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha