• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Teknik direktör Ersun Yanal: Fenerbahçe söz konusu olduğunda gerisi teferruattır

Teknik direktör Ersun Yanal: Fenerbahçe söz konusu olduğunda gerisi teferruattır
0 0
Teknik direktör Ersun Yanal, "Fenerbahçe'yle görüştüm. Fenerbahçe söz konusu olduğunda gerisi teferruattır." dedi.
8 Aralık 2018 Cumartesi 19:21

Ersun Yanal, Fenerbahçe Kulübü ile görüşme yaptığını belirterek, "Söz konusu Fenerbahçe ise gerisi teferruattır. Herkesin bir takvimi var, önümüzdeki günler ne getirir göreceğiz" dedi.

 

Aydın'ın Kuşadası ilçesinde, Atlas Sağlık Eğitim Vakfı tarafından düzenlenen '3'üncü Atlas Geleceği Konuşuyor' etkinliğine katılıp 'Sporda gelecek nasıl olacak' konulu konuşma yapan teknik direktör Ersun Yanal, Fenerbahçeli yöneticilerle görüşme yaptığını söyledi. Yanal, "Evet, Fenerbahçe yöneticileriyle görüşme yaptım. Fenerbahçe söz konusuyla diğer konular teferruattır. Bu nedenle aradaki teferruatlar halledilmeyecek meseleler değil. Herkesin kendisine göre takvimi var. Biz saygı göstermek zorundayız. Toplantıda Fenerbahçe'yi konuştuk. Dediğim gibi Fenerbahçe'nin konuşulduğu yerde diğer her şey de teferruattır. Ancak süre veremem. Zaman ne gösterecek göreceğiz" dedi.

 

İzmir'de kurulu bulunan Atlas Sağlık Eğitim Vakfı, Kuşadası'nda, '3'üncü Atlas Geleceği Konuşuyor' adı altında bir etkinlik düzenledi. Alanlarında uzman doktorlar ile Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Başkanı Ender Yorgancıları'nın da konuşmacı olarak bulunduğu konferansa ünlü teknik direktör Ersun Yanal da katıldı. İsmi Fenerbahçe teknik direktörlüğü için de geçen Ersun Yanal, etkinlikte 'Sporda gelecek nasıl olacak' konulu konferans verdi. Türkiye'de düzenli sporyaptıran bir organizasyonun olmadığını ifade eden Ersun Yanal, Türkiye ile Almanya ve İspanya'nın nüfus durumları ile sporcu verilerini değerlendirdi. Konuşmasında İspanya üzerinden örnekler veren Ersun Yanal, "İspanya spor ve sanat ülkesi. Bunların sistematiklerinde bu var. Komple sanat ve spora önem vermişler. Biz federasyonda görev yaptığımız zaman elit turnuvalara giderdik. Burada her turnuvada İspanya final yapardı. İspanya'da 7 bölgede 7 grup 16'şar takımda 3 bin elit futbolcu vardı. Türkiye'de amatör takım sayısı yaklaşık 7 bin 500. Amatörlerin sayısı ne kadar artarsa profesyonellerin kalitesi de sayısı da o kadar çok artar. Türkiye'de 38 ilde U 11 takımı yok. Bu illerde bu yaş gruplarında futbol oynanmıyor. 11 ile 16 yaş grupları arasında çok sayıda ilde futbol oynanmıyor. Sadece futbolu değil birçok organizasyonu götüremiyoruz" dedi.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha