• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Trabzonspor'a bir darbe de Yanal'dan

Trabzonspor'a bir darbe de Yanal'dan
0 0
Teknik direktör Ersun Yanal, 325 bin Euro'luk alacağının ödenmediği gerekçesiyle Trabzonspor Kulübü'ne haciz işlemi başlattı.
14 Kasım 2015 Cumartesi 12:44

Trabzonspor’a bir darbe de eski teknik direktörü Ersun Yanal’dan geldi.

 

1 Temmuz 2015 tarihinde kulüple sözleşmesinin karşılıklı olarak feshedildiği açıklanan Yanal’ın vadesi geçmiş alacaklarını tahsil edemediği için 325 bin Euro'luk haciz işlemi başlattığı ortaya çıktı. Yanal’ın Türkiye Futbol Federasyonu’na başvurarak söz konusu alacağının kulüp gelirlerinden kesilerek ödenmesini istediği kaydedildi.

 

FESİH BEDELİ OLARAK 450 BİN EURO ÖDENECEĞİ AÇIKLANMIŞTI

 

Bordo mavili kulüpten 2 Temmuz tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan bildirimde sözleşmenin karşılıklı olarak feshedilmesi karşılığında Ersun Yanal’a 450 bin Euro ödeme yapılacağı ifade edilmişti. Kulüpte çalıştığı süre içindeki hakedişi olan bu miktar, kasım ayına kadar ödenmediği için önce ihtar gönderen deneyimli teknik direktör, herhangi bir yanıt alamayınca kendisine verilen çekleri tahsilat için TFF’ye teslim etti. Yanal’ın elindeki diğer çek için de aynı yolu izleyeceği bildirildi.

 

HACİZDEN VAZGEÇMESİ İÇİN DEFALARCA ARADILAR AMA...

 

Tarihinin en çalkantılı günlerini yaşayan Trabzonspor kulübünün bu gelişmeden haberdar olmasının ardından haciz işlemini durdurması için defalarca Yanal’ı aradığı, ancak kendisine ulaşamadığı ifade edildi. Halen yurt dışında olan Yanal’ın ise kararından vazgeçmeyeceği öğrenildi.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha