• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

TRT: Ersin Düzen'e 27 bin 500 TL hizmet bedeli ödenmektedir

TRT: Ersin Düzen'e 27 bin 500 TL hizmet bedeli ödenmektedir
0 0
TRT, hakkında çıkan iddiaların ardından Stadyum isimli futbol programının sunucusu Ersin Düzen'e 27 bin 500 TL maaş ödendiğini duyurdu.
23 Eylül 2020 Çarşamba 14:00

CHP İzmir Milletvekili Atilla Sertel, Twitter'da yaptığı paylaşımlarda, "Ersin Düzen, haftada iki kez yaptığı programı üçe çıkardı. Böylece haftada 103 bin 100 TL fatura keserek parayı dış yapım olarak TRT’den tahsil etti. Bunu aylık olarak hesapladığınızda 412 bin 440 TL rakam ortaya çıkıyor" ifadelerini kullandı.

 

Düzen'in bu parayı programın katılımcılarıyla paylaştığını iddia eden Sertel, "Kimi duyuma göre, onlara ayda ortalama 30’ar bin, kimine göre 15’er bin lira verdiği söyleniyor" dedi.

 

Resim

 

TRT: Yüzde 10 artışla 27 bin 500 TL ödeniyor

 

TRT ise bugün yaptığı açıklamada haftada 4 gün yayımlanan Stadyum programını sunan Düzen’e yeni yayın döneminde yapılan yüzde 10 artışla 27 bin 500 TL hizmet bedeli ödendiğini açıkladı.

 

Açıklamada Düzen’e, belirtilen bu ücretin dışında başka bir ödeme yapılmadığı da yer aldı.

 

 

"İftirayı ispatlarsan Ersin Düzen'i TV'de göremezsin"

 

Spor yorumcusu ve eski futbolcu Rıdvan Dilmen, NTV’deki haftalık programında Ersin Düzen’in hem TRT hem de TFF’den maaş aldığını söylemişti.

 

Gazeteci Fatih Altaylı da Bloomberg HT'de katıldığı programda ise “Bu arkadaşın kıymeti harbiyesi nedir ki, ayda 400 bin TL TRT’den alıyormuş. Okuduğumu söylüyorum. Ben ne mali işleri araştırma kuruluyum, ne MASAK’ım… 400 bin TL TRT’den, ayda 100 TL’de federasyondan alıyormuş. Almıyorsa kimsenin günahını almak istemem. Ama medyada bunlar yazılıyor” ifadelerini kullanmıştı.

 

Düzen ise Altaylı'ya yanıt vererek, "Ekrandan iftira atıyorsun. Eğer bu iftirayı ispatladığın takdirde Türkiye’de, Ersin Düzen’in yüzünü bir tane televizyon ekranında göremeyeceksin. Ama ispatlayamazsan ne yapacaksın Fatih Altaylı? İnsanlara iftira atmak bu kadar kolay mı?” diye konuşmuştu.

 

Altaylı: TRT, 400 bin TL'yi doğruladı

 

HaberTürk gazetesi yazarı Fatih Altaylı, bugünkü köşe yazısında tartışmaya ilişkin TRT üst yönetimin ismini vermek istemeyen bir kişinin kendisini arayarak Düzen'in programı için 2017 yılında ayda 400 bin TL+KDV aldığı bilgisini doğruladığını yazdı.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha