• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

UEFA'dan Koronavirüs açıklaması: Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi'ni durdurmak zorunda kalabiliriz

UEFA'dan Koronavirüs açıklaması: Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi'ni durdurmak zorunda kalabiliriz
0 0
UEFA İkinci Başkanı Michele Uva, Koronavirüs nedeniyle Euro 2020'de şehir değişikliği yapılabileceğini, tehdidin devam etmesi halinde Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi'ne de ara verebileceklerini söyledi.
25 Şubat 2020 Salı 17:36

UEFA İkinci Başkanı Michele Uva, Çin'de başlayan ve kısa sürede birçok ülkeye yayılan Koronavirüs'ün spora etkisi hakkında açıklamalarda bulundu.

 

İtalyan radyosu Rai'ye konuşan Uva, EURO 2020'nin tehlikede olup olmadığı sorusuna, "Ev sahibi ülkelerin bu konudaki kararlarına göre hareket edeceğiz. Biz turnuvayı iptal etmek ya da herhangi bir şehir değişikliği yapmak istemiyoruz. Ancak ev sahibi ülkelerden birisi virüse karşı garanti vermezse o zaman şehir değişikliği durumuna bakabiliriz" yanıtını verdi.

 

"UEFA organizasyonları durdurulabilir"

 

Uva, UEFA turnuvalarının da duruma göre durdurulabileceğini de belirterek, şunları söyledi:

 

"Şu an gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Her ülkenin durumunu ayrı ayrı değerlendiriyoruz. UEFA olarak her ülkenin virüs hakkında vereceği kararı değerlendireceğiz. Eğer bu virüs Avrupa'da bir tehdit haline gelirse ve istemediğimiz noktaya ulaşırsa, UEFA Şampiyonlar Ligi'ni ve UEFA Avrupa Ligi'ni durdurmak zorunda kalabiliriz." 

 

İtalya Serie A Ligi'nde virüs sebebiyle geçtiğimiz hafta müsabakalar ertelenmiş, Japonya Ligi'nde de ligler durdurulmuştu.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha