• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Yıldırım Demirören: Sayın Cumhurbaşkanım daha güçlü Türkiye için 17 Nisan sabahı 'Evet' diyen bir Türkiye'ye uyanmak için saygılarımı sunuyorum

Yıldırım Demirören: Sayın Cumhurbaşkanım daha güçlü Türkiye için 17 Nisan sabahı 'Evet' diyen bir Türkiye'ye uyanmak için saygılarımı sunuyorum
0 0
Futbol Zirvesi'nde konuşan Yıldırım Demirören, Cumhurbaşkanı'na seslendi.
20 Mart 2017 Pazartesi 20:44

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı ve Milliyet ile Vatan gazetelerinin sahibi Yıldırım Demirören Futbol Zirvesi'nde Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a seslenerek "Sayın Cumhurbaşkanım daha güçlü Türkiye için 17 Nisan sabahı 'Evet' diyen bir Türkiye'ye uyanmak için saygılarımı sunuyorum" dedi.

 

Türk futbolunda en büyük şanslarının Erdoğan'ın verdiği destek olduğunu anlatan Demirören, şunları söyledi:

 

"Artık biz futbolu seyreden değil, Avrupa tarafından takip edilen bir ülke haline geldik. Artık UEFA başkanlık seçiminde söz sahibi ülkeyiz. Belirleyici ülke haline geldik. Fikri alınan, tavrı ne olacak diye merak edilen ülke haline geldik. Bizim önerdiğimiz kişi UEFA başkanı oldu. Nisan ayındaki seçimde de büyük bir ihtimalle bir Türk arkadaşımız yönetimde yer alacak. Sayın Cumhurbaşkanım, gücümüzü sizden ve devletten alarak 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası'na aday olduk. Yeni Türkiye, bu şampiyonayı saygınlığıyla organizasyonu alacak güçtedir. Bu federasyonumuzun olduğu kadar, devletimizin, ekonomimizin gücüyle geldiğimiz noktadır. Bundan sonra da böyle devam edecek. Artık Avrupa'da ve dünyada söz sahibi ülkeyiz. Sayın Cumhurbaşkanım daha güçlü Türkiye için 17 Nisan sabahı 'Evet' diyen bir Türkiye'ye uyanmak için saygılarımı sunuyorum."

 

Selçuk Dereli'den Demirören'e tepki

 

Eski hakem Selçuk Dereli, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı ve Milliyet ile Vatan gazetelerinin sahibi Yıldırım Demirören'in Futbol Zirvesi'nde Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a seslenerek "Sayın Cumhurbaşkanım daha güçlü Türkiye için 17 Nisan sabahı 'Evet' diyen bir Türkiye'ye uyanmak için saygılarımı sunuyorum" demesine tepki gösterdi. 

 

Dereli, Twitter hesabından Demirören’i eleştirerek “Yıllarımı Türk futboluna verdim ancak futbolumuzun bu kadar ayaklar altına alındığını daha önce hiç görmedim” ifadelerini kullandı.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha

PUAN DURUMU

FİKSTÜR

  • .HAFTA
ÇOK OKUNANLAR