• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

11 yaşındaki Emir, Tekirdağ'daki tren faciasında onlarca kişiyi kurtardı

11 yaşındaki Emir, Tekirdağ'daki tren faciasında onlarca kişiyi kurtardı
0 0

Tekirdağ'ın Çorlu ilçesi yakınlarında 24 kişinin öldüğü, 341 kişinin de yaralandığı tren faciasında 11 yaşındaki Emir Doğrul, yaralanmasına rağmen devrilen vagonun camını imdat çekiciyle kırıp, onlarca kişinin dışarı çıkmasına sağladı.

11 Temmuz 2018 Çarşamba 16:55

Edirne-Uzunköprü ile İstanbul-Halkalı seferini yapan, 362 yolcu ve 6 kişilik personelin bulunduğu yolcu treninin 5 vagonu, pazar günü Tekirdağ'ın Muratlı ile Çorlu ilçeleri arasındaki kırsal Sarılar mahallesi yakınlarında raydan çıkarak, devrildi.

 

Tren kazasında 24 kişi yaşamını yitirirken, 341 kişi de yaralandı. Çorlu'da yaşayan Bahattin Doğrul, eşi Sevim ve oğlu Emir ile birlikte Kırklareli'nin Babaeski ilçesi Alpullu beldesindeki akrabalarını ziyarete gitti. Ziyaretin ardından aile fertleri, Çorlu'ya dönmek üzere Alpullu'dan yolcu trenine bindi. Trenin, Sarılar mahallesi yakınlarında raydan çıkması üzerine Doğrul ailesinin bulunduğu vagon da devrildi.

 

Kazada hafif yaralanan Çorlu Atakent Ortaokulu öğrencisi Emir Doğrul, kargaşa olduğu sırada soğukkanlılığını koruyarak, imdat çekiciyle vagonun camını kırdı. Yaralı babası başta olmak diğer yaralıların dışarı çıkmasını sağlayan Doğrul, ardından cep telefonuyla 112 Acil Servis ve 115 Polis İmdat hatlarını arayarak yardım istedi.

 

'BABAM VAGONUN ALTINDA KALDI'

 

Annesi ve babasıyla trenle Alpullu'dan Çorlu'daki evlerine döndüklerini anlatan Emir Doğrul, "Sarılar mahallesi ile Balabanlı arasına geldiğinde kaza yaptık. Kaza yapınca vagon devrildi. Babam, vagonun altında kaldı. O anda ben koltukların üzerindeydim. Gözüme acil imdat çekici göründü. Camı kırdım ve herkes dışarı çıktı. Babamı kurtardım ve 112, 155 ile dayımı arayıp, yardım istedim" diye konuştu.

 

Kazada yaralanan ve Çorlu'daki özel hastanede tedavisine devam edilen Bahattin Doğrul ise oğlu Emir'in vagonun camını kırmasıyla kurtulduğunu belirterek, "Alpullu'dan Çorlu'ya geliyorduk. Sarılar mevkisinde yolun çökmesiyle tren yoldan çıktı ve devrildi. Çocuğumun camı kırmasıyla kurtuldum" dedi.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha