• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

300 bin lira değerindeki kabloları eritip, 3 bin liraya satan şüpheliler yakalandı

300 bin lira değerindeki kabloları eritip, 3 bin liraya satan şüpheliler yakalandı
0 0

Konya'da son 2 ay içerisinde 20 farklı noktada telefon kablo hırsızlığı yaptıkları öne sürülen 3 şüpheli ile bu kabloları satın aldığı belirtilen hurdacı, tutuklandı.

9 Aralık 2017 Cumartesi 09:15

Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, son 2 ay içerisinde kent merkezindeki farklı noktalarda meydana gelen telefon kablo hırsızlıkları ile ilgili çalışma başlattı.

 

DHA'nın haberine gçöre; polis, görgü tanıklarının ifadesi doğrultusunda şüphelilerin hırsızlık olaylarının görüldüğü bölgede yoğunlaştı. Polis, 2 gün önce sabah saatlerinde merkez Karatay ilçesinde devriye görevini yaptığı sırada şüpheli bir aracı takibe aldı.

 

Şüpheliler, bir sokak üzerinde bulunan kabloları keserken polis tarafından suçüstü yakalandı. 22 yaşındaki R. K., 25 yaşındaki A. K., 24 yaşındaki A. H. T. ile kabloları sattıkları ifade edilen 47 yaşındaki hurdacı O. K. gözaltına alındı.

 

Şüpheliler hırsızlık olaylarını gerçekleştirdiğini, kabloları kesip, erittikten sonra 3 bin liraya satıp parasını harcadıklarını itiraf ettikleri öne sürüldü.

 

Şüphelilerin kestiği kablolar nedeniyle binlerce kişinin telefon ve interneti uzun süre kullanamadığı belirtildi. Polisteki sorguları tamamlandıktan sonra adliyeye sevk edilen 4 şüpheli çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha