• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

70 milyonluk bileti satan seyyar satıcı: Gelsin Türkiye’de millete faydalı olsun, bir nebze de olsa işsizliği azaltır

70 milyonluk bileti satan seyyar satıcı: Gelsin Türkiye’de millete faydalı olsun, bir nebze de olsa işsizliği azaltır
0 0

2019 yılbaşı çekilişinde 70 milyon lira çıkan bileti satan Ali Özçalımlı, talihliye çağrıda bulundu.

24 Temmuz 2019 Çarşamba 13:18

Milli Piyango İdaresi’nin 2019 yılbaşı çekilişinde 70 milyon liralık büyük ikramiye Üsküdar'da bulunan bir seyyar bayi tarafından satıldı.

 

Bileti satan Ali Özçalımlı, "Büyük ikramiyeyi bir gurbetçi almış, ona hayırlı uğurlu olsun. İyi günlerde değerlendirsin. Benimle henüz iletişime geçmedi. Beklentim odur ki bir telefon açsa yeterlidir" dedi. 

 

"Onu 4 Ağustos’taki düğünümüze davet ediyorum" diyen  Özçalımlı, "Allah ona sağlık versin. Parasını inşallah güzel bir yerde değerlendirir. Gelsin Türkiye’de millete faydalı olsun. En azından bir nebze de olsa işsizliği azaltır. 40 senedir İstanbul’da yaşıyorum. 3 çocuğum var, 2 çocuğum hâlâ okuyor. Kiracıyım" ifadesini kullandı.

 

Üsküdar’da taksicilik yapan bir kişi ise, talihlinin bileti satan Ali Özçalımlı'ya yardım etmesini isteyerek, "Ben Üsküdar İskelesi’nde taksici esnafım. Biz burada senelerdir tanıyoruz zaten. Yaklaşık 3 senedir biz de buradan bilet alıyoruz. Bize de çıkabilirdi. Arkadaşa çıkmış, hayırlı uğurlu olsun. Yalnız ona tek bir ricam var. 35 yıldır kirada. Çocuğu evlendirecek. Çocuklarını okutuyor. Bize çıkmış olsaydı, ona maddi bir destekte bulunacaktık zaten. Bize çıkmadı arkadaşa çıktı. Arkadaştan da Ali babaya maddi bir destek bekliyoruz" dedi.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha