• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Adana’da yengesine tecavüzle suçlanan sanığa 27 yıl hapis

Adana’da yengesine tecavüzle suçlanan sanığa 27 yıl hapis
0 0

Adana’da cezaevindeki ağabeyinin eşine tecavüz etmekle suçlanan 30 yaşındaki Sezer B.’ye 27 yıl hapis cezası verildi.

8 Ocak 2019 Salı 22:55

Yüreğir ilçesinde yaşayan üç çocuk annesi 27 yaşındaki D.B.’ye tecavüz ettiği öne sürülen evli ve üç çocuk babası Sezer B. 3 Nisan 2018’de tutuklanmıştı.

 

Sezer B. hakkında ‘cebir, tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’, ‘nitelikli olarak konut dokunulmazlığını ihlal etme’, ‘nitelikli cinsel saldırı’ ve ‘mala zarar verme’ suçlarından toplam 34 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılmıştı.

 

Adam ilk savunmasında tecavüz suçlamasını reddederek yengesiyle rızası dahilinde ilişkiye girdiğini iddia etmişti.

 

Davanın iddianamesinde Adli Tıp Kurumu raporuna da yer verildi ve şüphelinin mağdura sistematik şekilde cebir ve şiddet uygulayarak cinsel istismarda bulunduğu vurgulandı.

 

‘Alkollüydüm hatırlamıyorum’

 

Adana 14’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki karar duruşmasına sanık Osmaniye 1 Nolu T Tipi Kapalı Cezaevi’nden görüntülü olarak katıldı.

 

Sezer B., tecavüz suçlamalarını kabul etmezken alkollü olduğunu ifade etti.

 

Sanık şunları kaydetti: “Yengem bana seslenerek yeğenimin rahatsız olduğunu söyledi. Alkollüydüm. İstifra etmeye başladım. Ondan sonrasını hatırlamıyorum.”

 

Mahkeme, sanığa tecavüzden 21 yıl, ‘kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’dan dört yıl buçuk yıl, ‘konut dokunulmazlığını ihlal’den de bir buçuk yıl olmak üzere toplamda 27 yıl hapis cezası verdi.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha