• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

AKOM’dan İstanbul için Sibirya soğuğu ve kar yağışı uyarısı!

AKOM’dan İstanbul için Sibirya soğuğu ve kar yağışı uyarısı!
0 0

AKOM'dan, "Çarşamba akşam saatlerinden itibaren Balkanlar üzerinden Sibirya kökenli yeni bir soğuk hava dalgasının Marmara Bölgesi’ne giriş yapması bekleniyor." açılaması yapıldı.

22 Mart 2021 Pazartesi 14:21

Afet Koordinasyon Merkezi’nden (AKOM) yapılan açıklamada, İstanbul'da hava sıcaklıklarının çarşamba akşam saatlerine kadar azalarak kış değerlerine gerileyeceği, beraberinde kent genelinde karla karışık yağmur ve kar yağışlarının yaşanacağı belirtildi.

 

AKOM verilerine göre, İstanbul'da çarşamba akşam saatlerinden itibaren sıcaklığın 1 derece civarına düşecek ve kar yağışı etkili olacak. 

 

AKOM'dan yapılan bilgilendirilmedede şu ifadelere yer verildi:

 

“Pazartesi (bugün) il genelinde aralıklarla sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak yağmur geçişlerinin yaşanacağı, sıcaklıkların 15 dereceler civarında seyredeceği tahmin ediliyor. Salı (Yarın) günü rüzgârın kuzeyli yönlerden kuvvetlenmesi (40-60km/s) ile birlikte sıcaklıkların 4-8 derece aralığına gerileyeceği, beraberinde sağanak yağmur geçişlerinin yaşanması bekleniyor

 

Çarşamba gün boyu aralıklarla devam etmesi beklenen yağışların akşam saatlerinden itibaren (22:00) Karadeniz üzerinden gelmesi beklenen soğuk hava ile birlikte sıcaklıklar, 1 dereceler civarına gerileyecek. Beraberinde görülecek yağışların karla karışık yağmur ve kar şeklinde etkili olacağı tahmin ediliyor.

 

Sibirya kökenli soğuk hava dalgasının cuma sabah saatlerine kadar etkili olmaya devam edeceği, ardından bölgeyi terk edeceği tahmin ediliyor. Önümüzdeki hafta sonu itibari ile sıcaklıkların tekrardan bahar değerlerine yükselmesi bekleniyor."

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha