• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Ankaralılar ve İstanbullular dikkat! Sağanak yağış geliyor

Ankaralılar ve İstanbullular dikkat! Sağanak yağış geliyor
0 0

Hava sıcaklığı kuzey, iç ve batı bölgelerde 4 ila 10 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak. Ankara ve İstanbul’un da aralarında bulunduğu 19 il için kuvvetli yağış uyarısında bulunuldu.

19 Haziran 2017 Pazartesi 13:53
 

Meteoroloji Genel Müdürlüğünde yapılan son değerlendirmelere göre, yurt geneli parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara, Kuzey ve İç Ege, Akdeniz, İç Anadolu ve Karadeniz ile Erzincan, Ardahan ve Erzurum’un kuzey kesimleri aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.


 

Yağışlar, İstanbul’un Anadolu Yakası, Kocaeli, Sakarya, Yalova ve Düzce çevrelerinde çok kuvvetli ve şiddetli, İstanbul’un Avrupa Yakası, Bilecik, Bursa, Kırklareli’nin kıyı ilçeleri, İç Anadolu’nun kuzeyi ve batısı, Batı ve Orta Karadeniz ile Afyonkarahisar, Kütahya, Burdur, Antalya’nın kuzeyi ve Isparta çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olacak.

 

Hava sıcaklığı kuzey, iç ve batı bölgelerde 4 ila 10 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

 

Rüzgar genellikle kuzey ve kuzeydoğu yönlerden, Akdeniz ve Doğu kesimlerde güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, yağış anında ve Marmara’nın batısı ile Ege kıyılarında kuvvetli (30-60 Km/sa) olarak esecek.

 

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha