• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Avrasya Tüneli ve metroya kar ayarı

Avrasya Tüneli ve metroya kar ayarı
0 0

İstanbul'da metro seferleri sabaha kadar, Avrasya Tüneli 23.00'a kadar uzatıldı uzatıldı.

6 Ocak 2017 Cuma 20:27

Yoğun kar yağışı nedeniyle Avrasya Tüneli'nin bu gece saat 23.00'a kadar, metronun İstanbul'daki tüm hatlarda seferlerin 06.00'ya kadar uzatıldığı açıklandı.

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon  Merkezi (AKOM), kar yağışının, Çatalca, Büyükçekmece, Silivri, Arnavutköy,  Beylikdüzü, Başakşehir ve Esenyurt çevresinde kar fırtınası şeklinde etkili  olduğunu bildirdi.

 

AKOM'dan yapılan yazılı açıklamada, İstanbul'a Balkanlar üzerinden  gelen kar yağışı ve soğuk havanın özellikle Avrupa yakasında etkili olduğu  belirtildi.

 

Kar nedeniyle şehir içi yollarda olumsuzluk yaşanmazken, cuma trafiği  nedeniyle köprülerde yoğunluk gözlendiği aktarılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

 

"Kar yağışı, Çatalca, Büyükçekmece, Silivri, Arnavutköy, Beylikdüzü,  Başakşehir ve Esenyurt çevresinde kar fırtınası şeklinde etkili oluyor. Kar  yağışının ilerleyen saatlerde şehrin merkezine ulaşması bekleniyor.

 

TEM Ahmediye mevkisinde iki tırın devrilmesi nedeniyle trafik bir süre  aksadı. Kazaya İtfaiye ve Yol Bakım kar kürüme ekipleri müdahale etti. Son 2  saatte İstanbul genelinde 28 hasarlı kaza meydana geldi, bu nedenle yollarda  yoğunluk yaşandı. İBB ekipleri Karayolları ekipleriyle TEM Otoyolunda  çalışmalarını sürdürüyor."

 

Açıklamada, "İstanbul Büyükşehir Belediyesi, kış şartlarında şehir  hayatının normal seyrinde devam etmesi için AKOM koordinasyonunda karla ve kışla  mücadele çalışmalarını sürdürüyor." ifadesi kullanıldı.

 

AKOM İhbar Hattı yoğun ilgi görüyor

 

Bu arada, İstanbul Büyükşehir Belediyesinin, kışın olumsuz şartlarını  vatandaşların iş birliğiyle aşmak için kurduğu 0552 153 00 34 numaralı WhatsApp  İhbar Hattı'nın yoğun ilgi gördüğü bildirildi.

 

Birkaç saat içerisinde bine yakın mesaja cevap veren AKOM yetkilileri,  ihbarların en kısa sürede çözüme kavuşturulması için hattın ihbar dışında  kullanılmaması uyarısında bulundu.

 

Vatandaşlar, İstanbul'da yaşanabilecek olumsuzlukları, ALO 153 BEYAZ  MASA'nın yanı sıra, AKOM WhatsApp İhbar Hattı'na da bildirebiliyor.

 

Öte yandan, Avrasya Tüneli'nin bu gece saat 23.00'a kadar hizmet  vereceği bildirildi.

 

Metro İstanbul da tüm hatlardaki seferlerin 06.00'ya kadar  uzatıldığını açıkladı.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha