• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Bahşiş almak için çamaşır makinesiyle düğün konvoyunun önünü kesen esnaf: Erken saatte yaptığımızda siftah oluyor

Bahşiş almak için çamaşır makinesiyle düğün konvoyunun önünü kesen esnaf: Erken saatte yaptığımızda siftah oluyor
0 0

Ardahan'da beyaz eşya satışı yapan esnaf Ferdi Altun, çamaşır makinesi ile düğün konvoyunun önünü keserek damattan bahşiş aldı.

26 Ağustos 2019 Pazartesi 14:57

Ardahan'da Kaptanpaşa mahallesinde bulunan dükkanında beyaz eşya satışı yapan esnaf Ferdi Altun, caddeden geçen düğün konvoyunu görünce bahşiş almak için çamaşır makinesi ile yolu trafiğe kapattı. Duran konvoydaki gelin aracına yaklaşan Altun, çifti tebrik ettikten sonra damattan bahşiş istedi.

 

Bahşişi alan Altun daha sonra çamaşır makinesini yoldan kaldırıp konvoyun geçişine izin verdi. Altun'un çamaşır makinesi ile düğün konvoyunun önünü kesmesi ilginç görüntüler oluşturdu.

 

Esnaf Ferdi Yıldırım, düğün konvoyunun önünün kesilip bahşiş istenmesinin bir gelenek olduğunu ancak kendisinin beyaz eşya ile konvoyun önünü kesmesinin ilginç olduğunu söyledi.

 

Yıldırım, "Bu yeni uygulamayı bahşiş almak için yapıyorum, çok iyi oluyor, bazıları bahşiş veriyor, bazıları müsait olmayıp vermiyor. Bizler onları tebrik edip yolcu ediyoruz. Ama güzel bir anıya vesile oluyoruz. Erken saatte yaptığımızda siftah oluyor" dedi.

 

Yıldırım, bu yöntemle bahşiş istemeyi özellikle hafta sonu daha çok yaptığını belirtti.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha