• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Bayramda Antalya'nın nüfusu 4 milyonu geçecek

Bayramda Antalya'nın nüfusu 4 milyonu geçecek
0 0

Antalya'da, Kurban Bayramı döneminde nüfusun 4 milyonu aşması bekleniyor. Vali Münir Karaloğlu, hem yerli hem yabancı turist açısından Antalya'nın bu bayramda çağın en yoğun dönemini yaşayacağını söyledi.

9 Ağustos 2019 Cuma 18:33

Antalya'da her keseye uygun tatil imkânı olduğunu belirten Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık da özellikle küçük otellerde yer bulunabileceğini söyledi.

 

Kurban Bayramı tatili yoğunluğu, cuma günü mesai bitimiyle başlıyor. Bu bayramda Türkiye'de en çok yerli ve yabancı turistin ağırlanacağı merkez olan Antalya'da 2,5 milyona yakın olan nüfusun, turizm sezonunun da en yoğun dönemi olması nedeniyle 4 milyonu aşması bekleniyor.

 

Özellikle arife günü olan cumartesiden itibaren kent girişlerinde çok yoğun trafik bekleniyor.

 

Vali Münir Karaloğlu, Antalya'nın şu an en kalabalık sezonunu yaşadığına dikkati çekerek, “Ama sayıları kesin tahmin etmek çok mümkün değil. Çünkü sadece otel yatağıyla değil, Antalya'da yazlık evi, akrabası, eşi-dostu olanlar var. Antalya yükünü almış durumda. Şu kadar insan geldi demek çok zor. Önümüzdeki 4-5 gün Antalya belki de çağın en yoğun dönemini yaşayacak. İnşallah huzurlu bir dönem geçireceğiz" dedi.

 

Sürücülere de uyarılarda bulunan Vali Karaloğlu, özellikle arife günü ciddi trafik yoğunluğu olacağına dikkat çekti. Karaloğlu, “Özellikle cumartesi günü şehre gelişler çok artacak. Her zaman söylüyoruz, ne olur yarım saat, bir saat geç gelin ama yorgun, uykusuz araç kullanmayın” dedi.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha