• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Borç krizinden intihara girişti: Çevredekiler 'atlar-atlamaz' diyerek iddiaya girdi

Borç krizinden intihara girişti: Çevredekiler 'atlar-atlamaz' diyerek iddiaya girdi
0 0

Ekonomik krizin derinleşmesiyle intihar haberlerinde artış yaşanmaya başladı. Eskişehir'de işsiz bir genç borçları nedeniyle intihar girişiminde bulundu.

24 Mart 2019 Pazar 20:26

Çevredeki 'insanların' hali ise yürek burktu. Çevredekiler, işsiz yurttaşın üzerine iddiaya girdi.

 

Halktv'nin aktardığı habere göre Eskişehir Zafer Mahallesi Gaffar Okkan Caddesi’nde simitçilik yapan İ.A. (27), borçları ve işsizlik sebebiyle intihar etmek için inşaat halindeki beş katlı bir binanın çatısına çıktı. Olay yerine gelen polis, ambulans ve itfaiye ekipleri çevrede güvenlik önlemleri aldı.

 

Kısa sürede olay yeri çevresinde toplanan vatandaşlar olayı izlemeye koyuldu. Çevredekiler, intihar etmek için çatıya çıkan gencin intihar teşebbüsünü anbean sosyal medya üzerinden canlı yayınla paylaştı.

 

Kendi aralarında ‘atlar-atlamaz’ diye iddiaya bile giren vatandaşlar adeta ‘insanlık öldü’ dedirtti. A.’yı ikna etmek için çatıya çıkan polis ekipleri uzun uğraşlar sonucunda gencin kararını değiştirdi.

 

Polis ekipleriyle birlikte binadan çıkan İ.A., tedbir amaçlı gerekli kontrollerin yapılması için 112 ekiplerine teslim edildi.

 

Öte yandan, 112 ekiplerine teslim edilen İ.A. epilepsi hastalığı nedeniyle kendisine hiç kimsenin iş vermediğini belirterek, tuvalet yıkamaya bile razı olduğunu söyledi.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha