• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Evdeki çamaşır makinesinden uçan araba yapan vatandaş Cumhurbaşkanı Erdoğan’a seslendi: Enişteden destek bekliyoruz

Evdeki çamaşır makinesinden uçan araba yapan vatandaş Cumhurbaşkanı Erdoğan’a seslendi: Enişteden destek bekliyoruz
0 0

Siirt’te yaşayan 45 yaşındaki Burhan Canpolat, çocukluk hayali olan ‘uçan arabayı’ evdeki çamaşır makinesinin motorlarını da kullanarak 15 bin liraya imal etti.

16 Eylül 2019 Pazartesi 19:00

Haftada 3 gün çalışarak 2 yılda tamamladığı aracı havalandırmak için yardıma ihtiyacı olduğunu kaydeden Canpolat, eşi Emine Erdoğan Siirtli olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a seslenerek, “Bir Siirtli olarak eniştemizden destek bekliyorum” dedi.

 

Yıllarca uçan araba yapmayı hayal ettiğini ve bu hayalinin gerçekleşmesi için maddi desteğe ihtiyacı olduğunu kaydeden Canpolat, "İki kişilik uçan araba yaptım. Uçan arabanın tamamını kendi imkanlarımla yaptım. Motorlarını çamaşır makinesinin motorlarından aldım. Kaynakların tamamını kendim yaptım. Kepçe operatörüyüm. Elektrik, elektronik ve mekanikten de çok iyi anlıyorum. İki kişilik uçan araba yaptım. Uçan arabamızın uçması için devlet yetkililerinden destek bekliyorum” ifadelerini kullandı.

 

“Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dan destek bekliyorum. Bir Siirtli olarak eniştemizden destek bekliyorum” diyen Canpolat, şöyle devam etti: “Araba 15 bin liraya mal oldu. Uçan arabanın şarjı ortalama 3 saatte doluyor. Ortalama uçuş süresi 45 dakika, saatte 90 kilometre hız yapabilecek. Yüksekliği 4 bin metreye kadar çıkabilecektir.”

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha