• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

“Kadın Yaşam Ormanı” kuruldu: Öldürülen 390 kadına ithafen 390 fidan dikildi

“Kadın Yaşam Ormanı” kuruldu: Öldürülen 390 kadına ithafen 390 fidan dikildi
0 0

Etkinlikte konuşan Sur Belediyesi Meclis Üyesi Ruşen Tayfun, kadına yönelik şiddete karşı mücadeleyi her alanda sürdüreceklerini söyledi

17 Kasım 2019 Pazar 15:55

Sur Belediyesi kadın meclis üyeleri, Karaçalı Mahallesi’nde “Kadın Yaşam Ormanı” kurarak 390 fidan dikerek kadın katliamlarına dikkat çekti.

 

Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre; Sur Belediyesi Kadın Meclis üyeleri, 25 Kasım Kadın Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında Karaçalı (Tilelo) Mahallesi’nde fidan dikme etkinliği düzenledi. Etkinliğe, Sur Belediyesi kadın meclis üyeleri, Özgür Kadın Hareketi (TJA) ve Rosa Kadın Derneği üyeleri katıldı.

 

Öldürülen 390 kadına ithafen 390 fidan dikildi

 

Sur Belediye Meclisi tarafından Kadın Yaşam Ormanı adı verilen alana kadınlar, 2019 yılında öldürülen 390 kadına ithafen 390 fidan dikti. Kadınlar, dikilen fidanlara da mor kurdeleler taktı.

 

Etkinlikte konuşan Sur Belediyesi Meclis Üyesi Ruşen Tayfun, “Biz de bu rakamları temsilen 390 adet fidan ekeceğiz. Bir kadını öldürerek bir yaşamı bitiremezsiniz. Biz o yaşamı temsilen yeni yeni fidanlar, yeni yeni canlar yaratacağız” dedi. Tayfun, kadına yönelik şiddete karşı mücadeleyi her alanda sürdüreceklerini söyledi.

 

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha