• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Kar ve fırtına peş peşe geliyor! 5 gün sürecek kar yağışında İstanbul'da hayat felç olabilir

Kar ve fırtına peş peşe geliyor! 5 gün sürecek kar yağışında İstanbul'da hayat felç olabilir
0 0

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre Türkiye, bugünden itibaren yeniden yağışlı bir havanın etkisi altına giriyor.

5 Ocak 2017 Perşembe 13:32

Marmara ve Ege Bölgesi ile Akdeniz'de yağmur olarak görülecek yağışlar,İç Anadolu ve Doğu Anadolu'nun bir kısmında kar olarak yere düşecek. Meteoroloji, kar görülecek bölgeleri buzlanma ve don olayına karşı uyardı.

 

KAR CUMA GÜNÜ GELİYOR

 

Cuma günü Marmara'nın tamamı ve İç Ege ile Göller Yöresi'nde kar yağışı görülecek. Trakya ve Güney Marmara ile İç Ege'deki yağışların 'yoğun kar' olarak görülmesi ve hayatı olumsuz şekilde etkilemesi bekleniyor.

Meteoroloji, İstanbul için kar yağışının cuma günü başlamasını öngörüyor. ar ne zaman başlayacak sorusu da yanıt buldu. İstanbul'da havanın yarın 20.00 gibi kara dönmesi bekleniyor.

 

İstanbul'u cuma günü etkisi altına alması beklenen kar yağışı cumartesi günü de sürecek. Cumartesi günü başkent Ankara'da da kar yağışı bekleniyor. Anadolu'nun büyük bölümü cumartesi gününü kar yağışı altında geçirecek.

 

Kar yağışı pazar günü de devam edecek. İstanbul'da hava sıcaklığının -3 dereceye kadar düşmesi beklenirken Ankara, -7'leri görecek.

 

Pazartesi günü Trakya ve Ege Bölgesi ile Akdeniz dışında kalan tüm bölgelerde kar yağışı bekleniyor.

 

İstanbul'da cuma günü etkisini göstermeye başlayacak olan kar yağışı üst üste dört gün sürdükten sonra salı günü de devam edecek.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha