• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Kar yağışı yaşamı olumsuz etkiliyor

Kar yağışı yaşamı olumsuz etkiliyor
0 0

Diyarbakır ve Siirt’e kar yağışı ve tipi yaşamı olumsuz etkilerken, Kulp-Muş karayolu başta olmak üzere birçok mahalle ve köyün yolları ulaşıma kapandı.

9 Ocak 2019 Çarşamba 15:22

Bölgenin birçok yerleşim yerinde etkili olan kar yağışı, sağanak yağış ve tipi yaşamı olumsuz etkiledi. Diyarbakır'ın dağlık bölgelerinde kalan kırsal ilçeler beyaza bürünürken, ilçelerin yüksek dağlık kesiminde bulunan mahallelerde kar kalınlığı 1 metreye ulaştı. Kulp-Muş karayolu olmak üzere ilçelere bağlı yüzlerce mahalle ve mezranın yolu ulaşıma kapandı. Lice ve Kulp ilçelerinde ise kar nedeniyle eğitime bugün de ara verildi. 

 

ARAÇLAR MAHSUR KALDI

  

Yoğun kar yağışı ve tipi sonucu dün akşam ulaşıma kapanan Diyarbakır-Viranşehir kara yolunda mahsur kalan ve hasta taşıyan özel bir ambulans ile 4 kamyon ve otomobil, Karayolları ekiplerince yürütülen çalışmalar sonucu kurtarıldı. 

 

 75 KÖY YOLU ULAŞIMA KAPANDI

 

Siirt'te ise, dün akşam saatlerinden itibaren etkisini artıran kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi. Bazı bölgelerde kar kalınlığının 1 metreye yaklaştığı kentte, Şirvan, Eruh, Pervari, Tillo ve Baykan ilçelerine bağlı 75 köy yolunda ulaşım sağlanamıyor. Eruh’ta kar nedeniyle bugün eğitime ara verildiği bildirildi. 

 

Şirvan ilçesindeki Karker Tepesi'nde araçlarıyla tipide mahsur kalan ve donmak üzere olan 5 kişilik ailenin, İl Özel İdaresi ekiplerince kurtarıldığı belirtildi. 

 

BÖLGEDE HAVA TAHMİNİ

 

Bölge genelinde bugün havanın çok bulutlu ve aralıklı yağışlı geçeceği tahmin edilirken, yağışların Urfa’da yağmur şeklinde olacağı, Diyarbakır, Batman, Siirt, Mardin ve Şırnak’ta ise karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha