• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Koronavirüs Almanya'da nostaljik 'arabalı sinema' etkinliğini canlandırdı

Koronavirüs Almanya'da nostaljik 'arabalı sinema' etkinliğini canlandırdı
0 0

Almanya, yeni tip koronavirüsün (SARS-CoV-2) yol açtığı Covid-19 salgınına karşı alınan önlemlerle birlikte eğlence için güvenli yollar arayışında.

26 Nisan 2020 Pazar 16:17

Ülkede insanların sinemaya gitmek için evlerinden çıkmalarına izin veren nostaljik "arabalı sinema" etkinlikleri düzenlenmeye başladı.

 

Almanya'nın Saksonya eyaletinin başkenti Dresden'de havaalanına ait park yeri arabalı açık hava sinemasına dönüştürüldü.

 

Park alanına kurulan ekranda "Jumanji" filmi gösterimi yapıldı. Arabalı açık hava sineması konseptinde düzenlenen etkinlik için izin verilen 500 kadar araç akşam saatlerinde sinema ekranının önüne sıralandı.

 

Dresden'de bir önceki gün kurulan sahnedeyse "Go Trabi Go" filmini izlemişti.

 

Araçların her birinde bulunabilecek kişi sayısı 2 ile sınırlı tutuldu. Etkinliğin 3 Mayıs'a kadar her akşam düzenlenmesi planlandı.,

 

Seyircilerin arabaları içinde oturarak film seyrettikleri arabalı açık hava sineması konseptinin tarihi İkinci Dünya Savaşı öncesine uzanıyor.

 

Arabalı sinemada, park yerlerine kurulan sahnelerdeki ekrana yansıtılan filmler, arabaları içindeki izleyiciyle buluşuyor.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha