• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Kurban kesim yerlerinde izdiham

Kurban kesim yerlerinde izdiham
0 0

İstanbul'da kurban bayramının ilk gününde kurban satış noktalarında yoğun izdiham yaşandı.Sabahın erken saatlerinden itibaren çevresinde yoğun trafiğin yaşandığı Kurban satış merkezlerinden hayvanlarını alan vatandaşlar kesecek yer bulabilmek için uzun süre dolaşmak zorunda kaldı.

23 Ekim 2015 Cuma 10:59

Kurban kesim merkezlerine gelen yollarda ise uzun araç kuyrukları oluştu.

Bayram namazının ardından araçlarıyla kurban satış noktalarına gelen vatandaşlar yoğun bir trafiğin oluşmasına neden oldu. Sultançiftliği'nde 20 bin büyük ve küçük baş hayvan kapasiteli modern kurban satış merkezi de yoğunluktan nasibini aldı. Daha önceden hayvanlarını satın alan vatandaşlar bayram sabahı çadırlardan aldıkları kurbanlıklarıyla alandan ayrılmakta zorlandılar. Bazı kurban satış merkezleri önünde kilometrelerce araç kuyrukları oluştu.

Öte yandan belediyeler tarafından hazırlanan kurban kesim merkezlerinin yetersiz gelmesi nedeniyle bazı vatandaşlar kurbanlıklarıyla kesecek yer bulabilmek için uzun süre dolaşmak zorunda kaldı. Vatandaşlar kurbanlıklarını boş alanlarda kendi imkanlarıyla kesmek zorunda kaldı. Kurbanlıkların etleri ise plastik torbalar ya da kutular içinde ya da seyyar satıcılarının el arabalarında uzağa park edilen araçlara kadar taşındı.
 
0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha