• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Lösemi hastası Rojin ve ailesi destek bekliyor

Lösemi hastası Rojin ve ailesi destek bekliyor
0 0

Kızıltepe’de yaşayan Garibe Aras, lösemi hastası kızı Rojin ve zihinsel engelli oğlu Savaş’ın tedavisi için destek bekliyor.

23 Mayıs 2019 Perşembe 14:13

Mardin’in Kızıltepe ilçesine bağlı Tepebaşı Mahallesi’nde yaşayan 3 çocuk annesi Garibe Aras, hasta olan çocuklarına bakmakta zorluk çekiyor. 12 yaşındaki lösemi hastası Rojin ile 10 yaşındaki zihinsel engelli çocuğu savaşa tek başına bakmak zorunda olan anne Aras, çocuklarının tedavisi ve bakımı için destek bekliyor. Sosyal Hizmetler Vakfı’nın sadece yüzde 90 engelli raporu olan lösemi hastası Rojin için verdiği maddi yardımla yaşamlarını idame ettirmek zorunda olan aile, komşularının yardımı ile geçimlerini sağlıyor.

 

GÜN GÜN ERİYOR 

 

Rojin ve ailesi 300 TL karşılığında kiraladıkları bir evde yaşıyor. Duvarının sıvası rutubetten dökülen evde, Rojin ve kardeşlerinin sürekli enfeksiyon kapma riskleri bulunuyor. Yaklaşık 6 yıldır lösemiye karşı mücadele eden Rojin, kemik erimesi nedeniyle günden güne eriyor. Kendi ayakkabısını dahi giymekte zorlanan Rojin, kamuoyunun desteğini bekliyor.

 

KIŞI TEK BATTANİYEYLE GEÇİRDİLER 

 

Eşinin 6 yıl önce akli dengesini kaybettiğini ve bir gün evden çıktıktan sonra bir daha geri dönmediğini belirten Garibe Aras, imkanları olmadığı için çocuklarının bakımlarını yeteri kadar yapamadığını ifade etti. Aras, kamuoyunun desteğine ihtiyacı olduğunu söyledi. Kışın elektrik faturasının yüksek gelmesi endişesi ile soba dahi yakamadıklarını belirten anne Aras, “Çocuklarımla birlikte battaniyenin altında bir kış geçirmek zorunda kaldık. Ev çocukların sağlığı açısından sağlıklı bir yer değil ama elimizden başka bir şey gelmiyor” dedi.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha