• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Meteoroloji'den Marmara ve kuzey Ege için 'kuvvetli rüzgar ve fırtına' uyarısı

Meteoroloji'den Marmara ve kuzey Ege için 'kuvvetli rüzgar ve fırtına' uyarısı
0 0

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Çarşamba günü için Marmara'nın batısı İle kuzey Ege kıyılarında kuvvetli rüzgar uyarısında bulundu.

30 Mart 2021 Salı 14:47

Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü İstanbul Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezinden yapılan açıklamaya göre, yarın sabah saatlerinden itibaren rüzgarın, kuzey ve kuzeydoğu yönlerden Marmara'nın batısı (Trakya geneli ile İstanbul çevrelerinde) kuvvetli ve yer yer fırtına olarak esmesi bekleniyor.

 

Fırtına nedeniyle oluşabilecek ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması isteniyor.

 

Ege Denizi'nde kuvvetli fırtına bekleniyor

 

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan uyarıya göre, Kuzey Ege ile Güney Ege'nin kuzeyinde yarın günün ilk saatlerinden itibaren kuzey ve kuzeydoğu yönlerden 7 ila 9 kuvvetinde (75-90 kilometre/saat) kuvvetli fırtına tahmin ediliyor.

 

Fırtınanın aynı gün akşam saatlerinden sonra etkisini azaltması bekleniyor.

 

Fırtına nedeniyle ulaşımda oluşabilecek aksamalara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

 

İç Ege, Göller Yöresi, İç Anadolu ile Bolu'da yarın karla karışık yağmur ve kar bekleniyor

 

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan duyuruya göre, yarın ülke genelinde hava parçalı ve çok bulutlu olacak.

 

Marmara (Edirne dışında), Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu, Orta Karadeniz ile Adana, Hatay, Osmaniye, Bolu, Düzce ve Giresun çevrelerinde yağış öngörülüyor.

 

Yağışların, genellikle yağmur ve sağanak, Güney Ege ve Akdeniz kıyılarında yer yer gök gürültülü sağanak, İç Ege, Göller Yöresi, İç Anadolu'nun kuzey ve batısı ile Bolu çevrelerinde karla karışık yağmur ve yükseklerinde yer yer kar şeklinde olması bekleniyor.

 

Rüzgarın, Marmara ile Kuzey Ege'de kuzey yönlerden kuvvetli, Marmara'nın batısı ile Kuzey Ege kıyılarında kuvvetli ve yer yer fırtına, Çanakkale çevreleri ile Balıkesir'in batı ve İzmir'in kuzey kesimlerinde fırtına ve kısa süreli kuvvetli fırtına olarak eseceği tahmin ediliyor.

 

İç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı öngörülüyor.

 

Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ve Doğu Anadolu'nun doğusunda ise çığ oluşma riski bulunuyor.

 

Öte yandan, yarın Güneydoğu Anadolu'da toz taşınımı öngörülüyor.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha