• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Meteoroloji'den sağanak ve şiddetli rüzgar uyarısı

Meteoroloji'den sağanak ve şiddetli rüzgar uyarısı
0 0

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre, Türkiye'nin batı ve güney bölgeleri yağışlı havanın etkisi altına giriyor. Sıcaklıklar mevsim normallerinin üzerinde seyrederken kıyı bölgelerinde şiddetli rüzgarın hakim olması bekleniyor.

21 Mart 2019 Perşembe 12:52

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, Türkiye genelinin parçalı ve az bulutlu, bu akşam ilk saatlerde Denizli, Uşak ve Afyonkarahisar çevreleri ile yarın öğle saatlerinden sonra Denizli çevreleri, Muğla'nın doğu, Burdur'un batı kesimleri ile Antalya'nın batısının iç kesimlerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

 

Gece ve sabah saatlerinde Marmara'nın doğusu ile iç ve doğu kesimlerde yer yer pus ve sis hadisesi ile Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusunda buzlanma ve don olayı bekleniyor.

 

Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacağı ve mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam edeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın ülkemiz genelinde kuzey ve kuzeydoğu, güneydoğu kesimlerde yer yer kuzeybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara'nın batısı ile Kuzey Ege kıyılarında kuvvetli (30-50 km/sa) olarak eseceği tahmin ediliyor.

 

Bazı illerin hava durumu şöyle:

 

İSTANBUL 7°C, 14°C: Parçalı ve az bulutlu

 

ANKARA 3°C, 15°: Parçalı ve az bulutlu

 

İZMİR 11°C, 20°C: Parçalı ve az bulutlu

 

ANTALYA 13°C, 22°C: Parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra batısının iç kesimlerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı

 

ZONGULDAK 6°C, 11°C: Az bulutlu

 

TRABZON 6°C, 10°C: Az bulutlu

 

ERZURUM —4°C, 7°C: Parçalı bulutlu

 

DİYARBAKIR 1°C, 18°C: Az bulutlu ve açık

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha