• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Öğrencilere sosyal medya yasağı geliyor

Öğrencilere sosyal medya yasağı geliyor
0 0

Okullarn açılması ile birlikte yeni yönetmelikler de hayata geçirilmeye başlandı.Buna göre, 5'inci sınıftan itibaren hafızlık eğitimi almak isteyen öğrenciler için devam zorunluluğu aranmayacak. Sosyal medya yasakları da var.

23 Ekim 2015 Cuma 11:00
Okullar bugün açılıyor. Ve yeni eğitim yılında yeni yönetmelik de hayata geçiyor. Buna göre, 5'inci sınıftan itibaren hafızlık eğitimi almak isteyen öğrenciler için devam zorunluluğu aranmayacak. Sosyal medya yasakları da var.

Sosyal medyada hakaret, sarkıntılık, kışkırtma. Bu tür davranışlar artık okuldan atılma nedeni olabilecek. 1 Temmuz'da Resmi Gazete'de yayımlanan ortaöğretim kurumları yönetmeliğindeki değişiklikler birçok yenilik getiriyor.

İlköğretim 5. sınıftan itibaren öğrenciler hafızlık eğitimi almak isterse devam zorunluluğu aranmayacak. Öğretmenin bilgisi ve kontrolü dışında bilişim araçlarıyla meşgul olan öğrenciye disiplin cezası verilecek. Uzaklaştırma cezasıdan okul değiştirmeye hatta okuldan atılmaya kadar cezalar var.

Sosyal medya yoluyla arkadaşlarına sarkıntılık eden öğrenci ise okuldan atılacak. Başka değişiklikler de var. Devamsızlık süresi özürsüz 10 günü, toplamda 30 günü aşamayacak.
0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha