• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

'Öğretmene hakaret' davasında uzlaşma: Öğrencinin velisi LÖSEV'e 5 bin TL bağış yaptı

'Öğretmene hakaret' davasında uzlaşma: Öğrencinin velisi LÖSEV'e 5 bin TL bağış yaptı
0 0

Antalya'nın Manavgat ilçesinde, öğretmeniyle ilgili sosyal medyadan hakaret içerikli paylaşımlarda bulunan öğrenci hakkında dava açıldı.

20 Ekim 2019 Pazar 18:29

Uzlaştırmacıya gönderilen dava, öğrencinin ailesinin, Lösemili Çocuklar Vakfı'na (LÖSEV) 5 bin lira bağış yapması ve yerel gazetede özür ilanı yayımlatmasının ardından düştü.

 

Manavgat'taki bir lisede eğitim gören ve adı açıklanmayan öğrenci, geçen eğitim döneminde, sosyal medya üzerinden öğretmeni hakkında ağır ifadelerin bulunduğu paylaşımlar yaptı. Öğretmenin şikayeti üzerine, Manavgat Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından öğrenci hakkında soruşturma başlatıldı. Konu, dava açılması aşamasında tarafların aralarında anlaşması amacıyla uzlaştırmacıya gönderildi. Taraflarla görüşen uzlaştırmacı, davalı tarafın ailesinin LÖSEV'e 5 bin lira bağış yapması ve yerel gazetede özür ilanı yayımlatması karşılığında davanın düşürülmesi konusunda anlaştı.

 

Yapılan anlaşma gereği, LÖSEV'e 5 bin lira bağış yapan davalı öğrencinin ailesi, yerel gazetede, 'Sosyal medya üzerinden çocuğumuzun öğretmeniyle ilgili yapmış olduğu ağır paylaşım ve hakaretten dolayı çok üzgünüz, kendisinden ve ailesinden özür dileriz. SSÇ velisi G.K.' yazan bir özür ilanı yayımlattı.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha