• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Osmaniye'de yaklaşık 25 yıldır günde 5 litre kola içiyor

Osmaniye'de yaklaşık 25 yıldır günde 5 litre kola içiyor
0 0

Osmaniye'de yaşayan 35 yaşındaki bir tatlı ustası 25 senedir kolaya bağımlı olduğunu iddia etti. Tatlı ustası ''İçkim sigaram yok benim tek bağımlılığım bu' diyerek yemek dahi yiyemediğini belirtti.

25 Şubat 2020 Salı 18:19

Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde yaşayan İsmail Otlu su dahi içemeden günde 5 litre su içtiğini öne sürüyor.

 

İlçeye bağlı Andırın Caddesi üzerinde pastane işletmeciliği yapan İsmail Otlu (35), 10 yaşında başladığı kola içme alışkanlığından dolayı bağımlı oldu. Önceleri günlük 1 litre 2 litre kola içen İsmail Otlu zaman içerisinde kendisinde bağımlılık yapan kolayı 5 litreye çıkardı.

 

Sabah uyanınca ilk işi kola içmek olan genç adam, bazen 5 litre kimi zamanlar ise 5 litrenin üzerinde kola içiyor.

 

YEMEK YEMEDEN KOLA İÇİYOR

 

Uzun zamandır hiç su içmediğini söyleyen İsmail Otlu, yemek dahi yemediğini sadece öğlen arası bazen simit bazen de poğaça ile karnını doyurduğunu belirtti.

 

Kola içmediği zamanlarda baş ağrısı çektiğini strese girdiğini belirten İsmail Otlu, farklı bir marka kolayı ise ağzına dahi alamadığını söyledi.

 

Kendisini rahatsız etse de bugüne kadar bu bağımlılıktan kurtulmayı hiç denemediğini belirten Otlu, “10 yaşından bu yana kola içiyorum. Bağımlılık oldu ister istemez. 2, 2 buçuk litre ile başladık şimdi 5 litreye kadar çıktı. Bu bağımlılık bana yarın bir gün nasıl bir hastalık olarak geri döner bilemiyorum. Su içemiyorum. Yemek dahi yiyemiyorum. Öğleni simitle börekle geçiştiriyorum. İçkim sigaram yok kötü alışkanlığım bu” şeklinde konuştu.

 

Kola bağımlısı İsmail Otlu iş yerine gelen arkadaşlarına da kola ikram ediyor.

 

ARKADAŞINI DA KOLA BAĞIMLISI YAPTI

 

İş yeri yakınında seyyar satıcı arkadaşı Tamer Onu ise “Bizi bıktırdı. Ben bu caddede seyyar satıcıyım. Kola içmeye sürekli beni de çağırıyor beni de bağımlı yaptı 1 litre kola da ben içiyorum” şeklinde konuştu.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha