• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Oyuncu Erdal Tosun’un ölümüne neden olan şoför ‘asli kusurlu’ bulundu

Oyuncu Erdal Tosun’un ölümüne neden olan şoför ‘asli kusurlu’ bulundu
0 0

Trafik kazasında Erdal Tosun’un ölümüne yol açtığı gerekçesiyle tutuklandıktan sonra tahliye edilen Nihat Şaki’nin ‘asli kusurlu’ olduğu belirlendi.

11 Eylül 2017 Pazartesi 14:47

İstanbul’un Sarıyer ilçesinin Maslak semtindeki Büyükdere Caddesi İl Jandarma Komutanlığı Kavşağı’nda meydana gelen kazada Şaki direksiyon hakimiyetini kaybederek Tosun’un kullandığı araca çarpmıştı.

 

Tosun, tavan kısmı çöken aracının içinde sıkışmıştı. Bir saat sonra Tosun araçtan çıkarılmış, ancak yaşamını yitirdiği belirlenmişti.

 

İfadesinde “Çok hızlı değildim. Yağmur da yağıyordu. Bir su birikintisi vardı. Oraya girerken frene bastım. Sonra ne olduğunu hatırlamıyorum. Şuurumu kaybetmiştim. Suçsuzum, serbest bırakılmamı talep ediyorum” diyen Şaki tutuklanmış, ardından kaçma şüphesi olmadığı gerekçesiyle tahliye edilmişti.

 

‘Tosun kusursuz, yolda sorun yok’

 

Sabah’tan Dilek Yaman’ın haberine göre hazırlanan raporda Şaki’nin ‘hızını yol ve hava şartlarına göre ayarlamadığı’ ve ‘görüş mesafesine uygun şekilde seyrini sürdürmesi gerekirken yola dikkat etmeyerek, görüş alanını yeterince kontrol altında tutmadığı’ kaydedildi.

 

Şaki’nin refüjü fark etmeyip çarptığı ve karşı şeride doğru havalanarak Tosun’un aracına çarptığının kaydedildiği raporda, Tosun’un kusursuz olduğu ve yolda da herhangi bir sorun bulunmadığı da belirtildi.

 

Dokuz yıla kadar hapsi isteniyordu

 

İstanbul Cumhuriyet Savcısı Ali Karabulut tarafından başlatılan soruşturma kapsamında hazırlanan iddianamede, Şaki hakkında ‘bilinçli taksirle ölüme neden olma’ suçundan üç yıldan dokuz yıla kadar hapis cezası talep edilmişti.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha