• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Özel halk otobüsünü çaldı, yolcu topladı

Özel halk otobüsünü çaldı, yolcu topladı
0 0

Kocaeli'nin İzmit ilçesinde sürücüsünün anahtarını üzerinde unuttuğu özel halk otobüsünü çalan şahıs yakalanacağını anlayınca otobüsü bırakıp kaçtı. Halk otobüsü sahibi ise aracın peşine taksi ile düştü.

14 Ocak 2018 Pazar 11:38

Kocaeli'nin İzmit ilçesinde bulunan otobüs terminalinde meydana gelen olayda, edinilen bilgilere göre, Kazım Bozkurt, İzmit-Körfez hattında çalışan otobüsünü terminalde temizledi. Aracını temizlerken anahtarını üzerinde bırakan Bozkurt, ellerini yıkamaya gittiği esnada bir şahıs araca binerek hızla terminalden uzaklaştı.

 

TAKSİYLE PEŞİNE TAKILDI

 

İHA'nın haberine göre, aracının çalındığını gören Bozkurt, taksiye binerek otobüsün peşine takıldı. İsmi henüz öğrenilemeyen 17-18 yaşlarındaki şahıs, otobüsün el frenini indirmeden yaklaşık 2 kilometre yol aldı.

 

ÇALDIĞI OTOBÜS İLE YOLCU TOPLADI

 

Zanlı, çaldığı otobüs ile yol kenarında bekleyen iki kişiyi otobüse aldı. İki kişiyi gidecekleri yere kadar götürdü. Otobüsü çalan ve şehir merkezinde yolculuk yapan zanlı, bıraktığı iki yolcuya adres sordu. Acemi hırsız, otobüsün önünde yer alan tabelayı da kapatmayı ihmal etmedi. Tüm bu anlar otobüsün güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı.

 

Taksiyle otobüsün peşinden giden Bozkurt, Turan Güneş Caddesi'nde taksiciye otobüsün önünü kesmesini söyledi. Otobüsün önünü kesen taksiyi gören zanlı aracı bırakıp olay yerinden hızla kaçmaya başladı. Otobüs sahibi Kazım Bozkurt, şahsın peşinden koşmasına rağmen yakalayamadı.

 

Yaşanan hırsızlık olayı otobüsün içerisindeki güvenlik kameraları tarafından saniye saniye kaydedildi.

 

Yaşanan hırsızlık olayını anlatan araç sahibi Kazım Bozkurt, "Ben arabamı orada temizledim. Sıraya çıkacaktım. O arada elimi yıkadım lavaboda. Baktım ki arabayı biri çalıştırdı. Arkadaşlarım bize şaka yapıyor sandım. Daha sonra araba garaja girmedi. Peşinden koştum yetişemedim. Kooperatifi aradım kamera kayıtlarına bakın dedim. Onlarda araba seyir halinde gidiyor dediler. Ben de hemen bir taksiye bindim ve otobüsün peşine düştüm. O esnada emniyeti aradım. Otobüsü gördükten sonra taksici önüne kırdı ama şahıs kaçarak uzaklaştı" dedi.

 

Olayla ilgili inceleme başlatıldı.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha