• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Pendik'te lisede çalışan nişanlısını rehin alan uzman erbaş teslim oldu

Pendik'te lisede çalışan nişanlısını rehin alan uzman erbaş teslim oldu
0 0

İstanbul Pendik'teki bir lisede stajyer memur olan genç bir kız, nişanlısı tarafından rehin alındı. Nişanlısıyla birlikte kendisini tuvalete kilitleyen uzman erbaş, yaklaşık 1.5 saat sonra teslim oldu.

10 Eylül 2018 Pazartesi 14:38

Pendik Yenişehir mahallesindeki Melek Aknil Çok Programlı Anadolu Lisesi'nde stajyer memur olan kadın çalışan, asker olduğu belirtilen nişanlısı ile henüz bilinmeyen bir nedenle tartıştı.

 

Bir süre sonra burada silahlı rehin alma ihbarının yapılmasının ardından, okula çok sayıda polis ve sağlık ekibi yönlendirildi. Kadın personelin silahlı şahıs tarafından okulun tuvaletinde rehin alınması üzerine, İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı müzakereci ekipler de olay yerine geldi.

 

İSTANBUL VALİLİĞİ: GEREKLİ GÜVENLİK TEDBİRLERİ ALINDI

 

Özel harekat polisleri, güvenlik gerekçesiyle okuldaki görevlileri, öğrenci velilerini bina dışına çıkartırken, bahçedeki gazetecileri de olay yerinden uzaklaştırdı.

 

İstanbul Valiliği'nden konuyla ilgili yapılan açıklamada, "Pendik ilçemiz Melek Aknil Meslek Lisesi'nde meydana gelen rehin alma olayı ile ilgili olarak öncelikle müzakere ekiplerimiz olay yerine intikal etmiş ve müzakerelere başlamışlardır. Ayrıca yeterli sayıda polis gücü sevk edilerek gerekli güvenlik tedbirleri alınmıştır" denildi.

 

İKNA ÇABALARI 1.5 SAAT SÜRDÜ

 

Uzman erbaş olduğu belirtilen zanlı, yaklaşık 1.5 saat sonra teslim oldu. Polis aracına bindirilen zanlı, bölgeden uzaklaştırılırken, nehine ve zanlının sağlık durumlarının iyi olduğu bildirildi.

 

Nişanlısını rehin alan uzman erbaşın, müzakereci polise, silahının olmadığını ve elinde bıçak bulunduğunu söylediği öğrenildi.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha