• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Sahte doktor, kadınlara ne olduğu bilinmeyen sıvı enjekte etmiş

Sahte doktor, kadınlara ne olduğu bilinmeyen sıvı enjekte etmiş
0 0

Mersin'de, kendini 'kadın doğum uzmanı doktor' olarak tanıtıp, tüp bebek tedavisi için gelen hastalara içeriği bilinmeyen bir sıvı enjekte eden Suriyeli Mubarak A. (34), çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı.

24 Mayıs 2019 Cuma 11:19

Mubarak A.'nın enjeksiyondan sonra meydana gelen şişkinliği, 'hamilelik belirtisi' olarak 'müjdelediği' belirtildi.

 

Çocuk sahibi olmak için tedavi yolu arayan Suriyeli 6 çift, 3 ay önce kent merkezindeki Hal Mahallesi’nde muayenehanesi bulunan ve kendini 'kadın hastalıkları ve doğum uzmanı doktor M.Ş.' olarak tanıtan Mubarak A.'ya başvurdu. Tedavi sonrasında çiftlerin çocuk sahibi olacaklarını öne süren Mubarak A., toplam 16 bin TL aldığı kadınlara, içeriği bilinmeyen bir sıvı enjekte etti. Bir süre sonra kadınların vücutlarında şişme meydana gelirken Mubarak A., bu şişkinliğin hamilelik belirtisi olduğunu söyledi.

 

Doktorun kendilerini dolandırdığından şüphelenen R.K., A.K., L.A.A., A.H., B.A.M. ve M.H.H., polise giderek şikayetçi oldu. Soruşturma başlatan Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı Yankesicilik-Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, mağdurların verdiği adrese operasyon düzenledi. Muayenehaneyi boşalttığı belirlenen Mubarak A.'nın kaçtığı, doktorluk diplomasının da olmadığı belirlenince polis tarafından yapılan araştırma sonucunda Mubarak A. kısa süre içinde yakalandı.

 

Sorgulanmak üzere emniyete götürülen sahte doktor, işlemlerinin ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha