• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Sakarya'da patileri kesilen yavru köpeği bulan hayvansever: Bir iş kazası, şikayetimiz yok

Sakarya'da patileri kesilen yavru köpeği bulan hayvansever: Bir iş kazası, şikayetimiz yok
0 0

"Sadece bir iş kazası olduğunu düşünüyoruz. Bir şikayetimiz yoktu ki geri çekelim"

22 Haziran 2018 Cuma 14:39

Sakarya'nın Sapanca ilçesinde ormanlık alanda patileri kesilmiş halde bulunan ve tedavi altına alındıktan sonra ölen yavru köpeği veterinere götüren hayvansever Nuray Ersoy, "Sadece bir iş kazası olduğunu düşünüyoruz. Bir şikayetimiz yoktu ki geri çekelim" dedi.

 

Ersoy, Sapanca Hacımercan mahallesinde 13 Haziran Çarşamba günü ormanlık alandaki köpekleri beslemeye gittikleri sırada, patileri ve kuyruğu kesilmiş yavru köpeğin yerde kıvrandığını gördüklerini ve tedavisi için veterinere ağır yaralı olarak götürdüklerini belirtti.

 

Olayın aydınlatılması için ilçe jandarma karakoluna başvuruda bulunduklarını anlatan Ersoy, sürecin daha sonrasında savcılık tarafından yürütüldüğü söyledi.

 

Yapılan incelemede olay yerinde bir iş makinesinin çalıştığının tespit edilmesi üzerine operatör İ.M'nin tutuklandığını anımsatan Ersoy, şöyle konuştu:

 

'BİLİNÇLİ YAPSA ORADAKİ YAVRULARIN HEPSİNE ZARAR VERİRDİ'

 

"Bunun bir iş kazası olduğu kanısına hep beraber vardık, bilinçli yapılmadığını düşündük. Şahsın kendisi de ifadesinde öyle söylüyor. Biz, şahıs suçludur diye şikayette bulunmadık. Sadece ilk andan itibaren olayın araştırılması için jandarmaya suç duyurusunda bulunmuştuk. Araştırıldıktan sonra orada bir iş makinesinin çalıştığı öğrenildi ve operatör tutuklandı. Normalde, bunun cezası da bu değil. Savcılık bizi çağırdı, bu iş kazasıysa şikayetçi olmadığımızı söyledik. Aksi halini ispatlayacak hiçbir durum yok. Olay yerini gören bir kamera ya da görgü şahidi yok. Birisi bunu bilinçli olarak yapacak olsa oradaki yavruların hepsine zarar verirdi. Sadece bir iş kazası olduğunu düşünüyoruz. Bir şikayetimiz yoktu ki geri çekelim. Biz sadece olayı gördük, araştırılmasını istedik. Savcılığın tutuklama tedbiri bizim dışımızda gelişen olaylar."

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha