• Dolar
 • Euro
 • BIST
Facebook Twitter

Tecavüz etti, AKP devreye girince üstü örtülüp jet hızıyla serbest kaldı

Tecavüz etti, AKP devreye girince üstü örtülüp jet hızıyla serbest kaldı
0 0 8

Gümüşhane, babası kentin en zengin işadamı, abisi de AKP İl Teşkilatında yönetici olan tecavüzcüyü konuşuyor. AKP'li vekilin de adının geçtiği tecavüz olayının altından skandallar zinciri çıkarken, Haberdar skandalın belgelerine ulaştı.

5 Nisan 2016 Salı 08:02

AHMET MEMİŞ / HABERDAR (ÖZEL) - Gümüşhane'de abisi AKP İl Yönetimi'nde olan ve babası da şehrin en zenginlerinden olan N.Çimen adlı şahıs, ortağı olduğu kız yurdunda kalan öğrenciye tecavüz etti. Tecavüz doktor raporu ve mahkeme kararıyla kesibleşmesine rağmen tecavüz olayı, AKP'li bir vekil ile ailesinin nüfuzunu kullanarak üstü örtülmek istendi.

 

TECAVÜZ DOKTOR VE MAHKEME KARARIYLA KESİNLEŞTİ

 

Gümüşhane'yi sarsan tecavüz olayı, şehirdeki bir üniversitede okuyan ve tecavüzcünün ortağı olduğu Çimenler Kız Yurdu'nda kalan kız öğrencinin karakola giderek şikayette bulunmasıyla ortaya çıktı. İfadenin arkasından genç kızın tecavüze uğradığı ve tecavüz edenin de N.Çimen olduğu doktor raporuyla kesinleşti.

 

HABERDAR MAHKEME KARARLARINA ULAŞTI 

 

Tecavüz eden N.Çimen önce 25 Şubat'ta mahkeme kararıyla tutuklanarak cezaevine konuldu. Mahkemenin tutuklama kararında; "N.Çimen'in üzerine atılı nitelikli cinsel saldırı suçunu işlediği yönünde müşteki ve tanık beyanları dikkate alındığında şüphelinin atılı suçu işlediğine dair somut delillerin bulunması, atılı suçun katalog suçlardan olması, kuvvetli suç şüphesinin varlığını gösteren somut olgu ve delillerin olması, şüphelinin nüfuzunu kullanarak beyanı alınabilecek kişilere baskı kurma girişiminde bulunabileceği ihtimalinin bulunması nedeniyle şüpheli hakkında adli kontrol uygulanmasının yetersiz kalacağı anlaşıldığından tutuklanmasına karar verilmiştir." denildi.

 

AKP İL YÖNETİMİ'NDEKİ ABİSİ VE AKP'Lİ VEKİL OLAYIN ÜSTÜNÜ ÖRTMEYE ÇALIŞTI

 

Skandallar zinciri de bu aşamada başladı. Tecavüz sanığı N.Çimen cezaevine girdikten hemen sonra olayın üstünü örtmek ve N.Çimen'i cezaevinden çıkarmak için şehrin en zengin işadamı olan babası H.Ç, AKP İl Yönetimi'nde olan abisi İ.Ç ve AKP Gümüşhane Milletvekili devreye girdi. 

 

'MAHKEME ŞÜPHELİNİN DELİLLERİ KARARTMA ŞÜPHESİ ORTADAN KALKTI' DEYİP JET HIZIYLA SERBEST BIRAKTI

 

Bu kişilerin devreye girmesinin ardından 25 Şubat'ta tutuklanarak cezaevine konulan N.Çimen, tecavüz olayı doktor raporu ve mahkeme kararıyla kesinleşmesine rağmen 10 gün sonra jet hızıyla serbest bırakıldı. Serbest bırakılmasına gerekçe olarak da 'delilleri karartma şüphesinin ortadan kalkması' gösterildi. Tecavüz sanığı N.Çimen cezaevinden çıktıktan sonra eski işini yapmaya devam etti. Ortağı olduğu Çimen Kız Yurdu ise halen faaliyete devam ediyor.

 

TECAZÜZE AYLARCA SESSİZ KALAN AKP YÖNETİMİ, GAZETECİLER OLAYI ARAŞTIRMAYA BAŞLAYINCA AKP GÜMÜŞHANE İL TEŞKİLATI FESHEDİLDİ

 

Şehirde yaşanan tecavüz olayının üstünün örtüldüğü düşünülürken durumdan haberdar olan gazeteciler konuyu araştırmaya başladı. Tecavüz sanığı N.Çimen'in AKP İl Teşlilatında yönetici olduğunun ve olayın üstünün örtülmeye çalışıldığının ortaya çıkacağını anlayan parti yönetimi, ani bir kararla 29 Mart'ta İl Başkanı hariç Gümüşhane İl Yönetimi'nin tamamını görevden aldı. Görevden alınanlar arasında tecavüz sanığı N.Çimen'in abisi İ.Ç'de bulunuyor.   

 

BAŞKA TECAVÜZ OLAYLARI DA YAŞANDI

 

N.Çimen'in adının karıştığı tecavüz olayları bununla da sınırlı değil. Bugüne kadar söz konusu kız yurdunda kalan en az 8 öğrencinin daha cinsel tacize uğradığı ve kızların tehdit edilerek susturulduğu ve olayların üstünün kapatıldığı ortaya çıktı.

 

TECAVÜZE UĞRAYAN KIZLAR DÖVÜLDÜ

 

Tecavüze uğrayan kızlardan bazıları şikayetçi olmak istedi ancak N.Çimen ve ismi belirlenemeyen kişiler tarafından dövülerek ifade vermeleri engellendi. Hatta şikayetçi olan kızın arkadaşlarına da tanıklık etmemeleri için şiddet uygulandı.

 

Gümüşhane'de yaşanan tecavüz ve sonrasındaki skandallar zinciri konusunda AKP yönetimi sessizliğini korurken, tecavüz sanığı N.Çimen elini kolunu sallaya sallaya şehirde dolaşmaya devam ediyor. Ortağı olduğu Çimen Kız Yurdu ise hala faaliyetlerine devam ediyor.  

 

İŞTE MAHKEMENİN VERDİĞİ TUTUKLAMA KARARI

 

BU DA MAHKEMENİN JET HIZIYLA ALDIĞI SERBET BIRAKMA KARARI

 

 

 

KAYNAK: HABERDAR

0 0 8
YORUMLAR
 • Ziyaretçi
  Seyit12 Nisan 2016 Salı 00:02 Bediüzzaman Said Nursi'nin aşağıda alıntıladığım sözleri, yılan insanlara ve onları savunan bütün AK Partililere masdak oluyor ama Allah'tan korkmayana ne söylense boş: "Malûmdur ki, âlâ birşey bozulsa, ednâ birşeyin bozulmasından daha ziyade bozuk olur. Meselâ, nasıl ki süt ve yoğurt bozulsalar yine yenilebilir. Yağ bozulsa yenilmez, bazan zehir gibi olur. Öyle de, mahlûkatın en mükerremi, belki en âlâsı olan insan, eğer bozulsa, bozuk hayvandan daha ziyade bozuk olur. Müteaffin maddelerin kokusuyla telezzüz eden haşarat gibi ve ısırmakla zehirlendirmekten lezzet alan yılanlar gibi, dalâlet bataklığındaki şerler ve habis ahlâklarla telezzüz ve iftihar eder ve zulmün zulümatındaki zararlardan ve cinayetlerden lezzet alırlar, adeta şeytanın mahiyetine girerler. Evet, cinnî şeytanın vücuduna kat'î bir delili, insî şeytanın vücududur."
 • Ziyaretçi
  Mustafa9 Nisan 2016 Cumartesi 17:18 Adli kontrol ile serbest bırakma yazısında şüphelinin ismini tam yazmışsınız. Bunu yapmamanız gerekirdi
 • Ziyaretçi
  maço6 Nisan 2016 Çarşamba 09:46 Haha hayırdır Tayyipçiler, tecavüzcülerin avukatları olmuşsunuz
 • Ziyaretçi
  paralel yapti6 Nisan 2016 Çarşamba 05:42 paralel yaptı, evet onu da paralel yaptı, şunu mu ha onu da paralel yaptı, her şeyi paralel yaptı :)
 • Ziyaretçi
  maho5 Nisan 2016 Salı 22:40 yalancının anası ölmüyor ya tabi. hayırdır fetocular? "siyasal islamcılar"ın ahlaksızlıklarının peşine düşmüşsünüz bakıyorum da. 28 şubatta tutan formülü mü deniyorsunuz? halinize acıyorum lan, yazık size de.
YORUM EKLE

captcha