• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Uludağ’daki çatışmanın ayrıntıları: Aynı ‘kayak hocaları’ yine kanlı kavgaya girdi

Uludağ’daki çatışmanın ayrıntıları: Aynı ‘kayak hocaları’ yine kanlı kavgaya girdi
0 0

Bursa jandarması, Uludağ’da dün gece silahların ateşlendiği kavganın Bursa merkezli Kayak ve Snowboard Öğretmenleri Derneği ile özel güvenlikçiler arasındaki husumet nedeniyle çıktığını belirledi.

11 Şubat 2019 Pazartesi 18:03

Adı geçen dernek Palandöken Dağı’nda da kanlı bir çatışmaya karışmıştı.

 

Bursa Jandarma Komutanlığı, Uludağ’da dün gece bir kişinin öldüğü, üç kişinin yaralandığı kavga sırasında ve sonrasında olup biteleri ayrıntılı bir açıklamayla duyurdu.

 

Açıklamaya göre olaylar şöyle gelişti:

 

19.30’da otelde ilk kavga çıktı

 

Osmangazi İlçe Jandarma Komutanlığı sorumluluk alanı içerisindeki Uludağ 1’inci Oteller Bölgesi’nde saat 19.30 sıralarında, Winterfest Açıkhava Etkinliği’nin düzenlendiği Beceren Kafe isimli işletmede Bursa Kayak ve Snowboard Öğretmenleri Derneği Başkanı Yahya Usta ile otel görevlileri ve özel güvenlikçiler arasında husumet nedeniyle kavga çıktı.

 

Jandarma kavgayı ayırıp üç kişiyi gözaltına aldı

 

Kavgada dernek üyesi Y.K.Ü., E.Ç. ve R.Ö. ile özel güvenlik görevlileri S.Ç., R.B. ve otel çalışanı A.Ö. birbirini darp etti. Kavgaya hızla müdahale edilerek taraflar ayrıldı ve savcılık talimatıyla üç kişi gözaltına alındı.

 

Kayakçılar toplanıp oteli basmış

 

Akabinde dernek üyelerinden 30-40 kişi, Genç Yazıcı Otel’de konaklayan özel güvenlik görevlilerine saldırdı.

 

Kargaşa sırasında özel güvenlik görevlilerinden M.S’nin ‘tabancayla hedef göstermeksizin’ ateş etmesi sonucu dernek üyesi Y.K. hayatını kaybetti, H.S. de yaralandı.

 

Üç tabanca bir av tüfeği

 

Jandarma, yine süratle müdahale etti. Şüphelileri kullanıldığı tespit edilen iki adet tabancayla birlikte yakalandı. Bursa Kayak Öğretmenleri Derneği’ne mensup grup üyelerinin üst aramasında da bir ruhsatsız tabanca ve bir av tüfeği bulundu.

 

18 gözaltı

 

Toplam gözaltı sayısı 18 olarak açıklandı.

 

Derneğin ilk silahlı kavgası bu değil

 

Aralık 2017’de Türkiye Kayak Federasyonu’nun Erzurum Palandöken’de düzenlediği milli takım seçmelerinde çıkan kavgada da, bıçaklar çekilmiş, sporcular birbirine kayak ve batonlarla vurmuş, iki kişi yaralanmış, beş kişi gözaltına alınmıştı.

 

Bu kavganın taraflarından biri de Kayak ve Snowboard Öğretmenleri Derneği’ydi. Türkiye Kayak Federasyonu Başkanı Erol Yarar da derneği ve başkanı Yahya Usta’yı suçlamıştı. 

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha