• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Yağmur hava ulaşımını engelliyor

Yağmur hava ulaşımını engelliyor
0 0

İstanbul'da etkili olan sağanak yağış nedeniyle hava ulaşmında engeller oluşuyor.Şiddetli rüzgar ve yağmur iç ve dış hatlarda aksamalaa sebep oluyor.

23 Ekim 2015 Cuma 11:00
İstanbul'da etkili olan yağış nedeniyle hava trafiğinde aksamalar meydana geldi. Kentte etkili olan şiddetli yağış nedeniyle Atatürk Havalimanı'ndaki bazı iç ve dış hat seferlerinde gecikmeler yaşandı.

İstanbul'da akşam saatlerinde başlayan sağanak, hava trafiğini aksattı.

Şiddetli yağış nedeniyle Atatürk Havalimanı'na inmesi gereken uçaklar, havada tur atmak zorunda kaldı. Havalimanından kalkmaya hazırlanan uçaklarda da gecikmeler meydana geldi.

Havalimanı yetkilileri, uçakların güzergahında bulunan elektrik yüklü Kümülonimbus (Cumulonimbus) bulutları nedeniyle hava trafiğinde aksamaların yaşandığını, ilerleyen saatlerde bazı uçakların çevre havalimanlarına yönlendirilebileceğini bildirdi.

DENİZ OTOBÜSLERİ SEFERLERİ DE İPTAL EDİLDİÖte yandan Bursa Deniz Otobüsleri (BUDO) olumsuz hava koşulları nedeniyle bazı seferlerini iptal etti.

Bursa Ulaşım Toplu Taşım İşletmeciliği'nden yapılan açıklamada, BUDO'nun 21.30'daki Bursa (Mudanya) - İstanbul (Kabataş) ve 21.30'daki İstanbul (Kabataş) - Bursa (Mudanya) seferlerinin hava muhalefeti nedeniyle iptal edildiği bildirildi.

Bu arada, 19.00'daki Bursa (Mudanya) - İstanbul (Kabataş) ve 20.00'deki İstanbul (Kabataş) - Bursa (Mudanya) seferleri de yapılamadı.

Sabah saatlerinde de 10.45 ve 11.00'deki Bursa (Mudanya)-İstanbul (Kabataş), 12.30'daki İstanbul (Kabataş)-Bursa (Mudanya) seferleri programdan kaldırıldı. BUDO'nun saat 09.00'daki Bursa (Mudanya)-İstanbul (Kabataş) seferi de yapılamadı.
0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha