• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Yaralı polis İzmir saldırısını anlattı: Fethi Sekin, kalaşnikofun önüne siper oldu

Yaralı polis İzmir saldırısını anlattı: Fethi Sekin, kalaşnikofun önüne siper oldu
0 0

İzmir’in Bayraklı ilçesindeki adliye binasına düzenlenen bombalı araç saldırısında yaralanan polis Oğuzhan Batuhan Atik, facianın önüne geçen polis Fethi Sekin’in kalaşnikofun önüne siper olduğunu söyledi.

9 Ocak 2017 Pazartesi 23:04

Saldırıda, adliye otoparkına giremeyen saldırganlar bombalı aracı patlatmış, ardından polis Sekin’le çatışmaya girmişti. Bir saldırganı vurduktan sonra mermisi biten Sekin, diğer saldırgan tarafından vurularak hayatını kaybetmişti.

 

12’inci Asliye Ceza Mahkemesi’nde çalışan Can’sa, silah sesleri üzerine camdan dışarı bakarken vurularak yaşamını yitirmişti.

 

‘Bir saniyelik bir olay’

 

Silah değişimi için adliyenin C kapısından dışarı çıktığını ve yola indiğinde karşı şeritten gelen bir aracın direksiyonu kendi üzerine kırdığını söyleyen Atik, “Bir saniyelik bir olay. Çarptıktan sonra durdu, terörist şoför kapısını açıp kaçmaya başladı. Ben o sırada yere düştüm. Fethi abinin arkasından koştuğunu gördüm. Yolun karşısına geçtiler, refüjü aştılar ve araç patladı” dedi.

 

‘Fethi abinin havaya iki el ateş ettiğini duydum’

 

Patlamadan çok fazla etkilenmediğini, patlama sonrasını da hatırlamadığını kaydeden Atik, Sekin için “Fethi abinin daha bomba patlamadan önce teröristin arkasından havaya iki el ateş ettiğini duydum. Bomba patladıktan sonra yaptığı müdahaleyi hatırlamıyorum” ifadelerini kullandı.

 

‘Halisdemir’in görevini yerine getirdi’

 

Kendisine çarpan bombalı araçtan inen bir kişiyi gördüğünü anlatan Atik, “Fethi abiden Allah razı olsun. Diyecek bir şey bulamıyorum. Fethi abi büyük bir kahramanlık yaptı. Düşünmeden kalaşnikofun önüne vücudunu siper etti. Devleti, milleti, halkı için kendini seve seve feda etti. ‘Başkalarının çocukları yetim kalmasın’ diye kendi çocuklarını yetim bıraktı. Şehit Ömer Halisdemir’in üstlendiği görevi yerine getirdi. Onlarca sivil kaybın önüne geçerek büyük kahramanlık gösterdi. Allah razı olsun” diye konuştu.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha