• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Yoksulluk ve işsizlik 5 liralık banknotta: İki ekmek aldım, param bitti

Yoksulluk ve işsizlik 5 liralık banknotta: İki ekmek aldım, param bitti
0 0

Konya’da 5 liralık banknotun üzerine yazılan "Son param. Fırından iki ekmek aldım param bitti. Ne acı... :(" notu ülkedeki yoksulluğu ortaya koydu.

25 Haziran 2022 Cumartesi 11:12

AKP’nin en çok oy aldığı için “kalesi” olarak adlandırılan Konya’da işsiz bir vatandaşı 5 liralık banknot üzerine yazdığı 3 cümlelik yazı, Türkiye’de işsizliğin ve yoksulluğun boyutunu gözler önüne serdi.

 

Vatandaş 5 liralık banknot üzerine, “Konya’da geçen ay işten çıkarıldım. Cebimdeki son param. Bu 5 lira, son param. Fırından iki ekmek aldım. Param bitti. Ne acı… :(” yazdı.

 

‘BU VATANDAŞ ŞİMDİ NE YAPSIN? NE YESİN?’

 

Paranın fotoğrafını paylaşan CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım, “Hakikaten ne acı bir durum değil mi? Bu vatandaş şimdi ne yapsın? Ne yesin? Ne içsin? Hani sosyal devlet anlayışı?” ifadelerini kullandı.

 

BANKTONU KILIÇDAROĞLU’NA VERDİ

 

Sözcü’den Deniz Ayhan’ın haberine göre CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım, kağıt banknotu CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na verdi. Yalım, “AKP’nin kalesi Konya’dan elimize ilginç bir para geçti. Hakikaten ne acı bir durum değil mi? Bu vatandaş şimdi ne yapsın? Ne yesin? Ne içsin? Hani sosyal devlet anlayışı? Hani sizin işsizlik sigortası fonu?” diye konuştu.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha