• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Adana E Tipi Kapalı Cezaevi Çocuk Koğuşu’nda çıkan yangında 3 çocuk yaralandı

Adana E Tipi Kapalı Cezaevi Çocuk Koğuşu’nda çıkan yangında 3 çocuk yaralandı
0 0

Yangınla ilgili Adana Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan açıklamada yangının ‘çocuk mahkumların yatakları ateşe vermeleri’ neticesinde çıktığı, 3 çocuğun ‘kontrol amaçlı hastaneye sevk edildiği’ belirtildi.

25 Mart 2017 Cumartesi 19:18

Adana E Tipi Kapalı Cezaevi Çocuk Koğuşu’nda bugün bilinmeyen bir nedenden ötürü yangın çıktığı ve yangında 3 tutuklu çocuğun yaralandığı öğrenildi.

 

Cezaevi idaresinin kendi imkanları ile yangını söndürdüğü belirtildi.

 

Çıkan yangınla ilgili olarak Adana Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yazılı açıklamada yanının ‘çocuk mahkumların yatakları ateşe vermeleri’ neticesinde çıktığı ifade edildi:

 

Bir grup çocuk mahkumun, üst katta bulunan yatakları yakıp havalandırma bahçesine geçtikleri belirlenmiş, çıkan yangının, ceza infaz kurumunun kamera sisteminden tespit edilmesi üzerine koğuştaki çocuklar tahliye edilerek kısa sürede söndürülmüştür. Yangın çıkan koğuşta herhangi bir yaralanma ve yangından etkilenme söz konusu olmayıp, yan koğuşta bulunan 3 çocuk kontrol amaçlı hastaneye sevk edilmiş, durumları normal değerlendirilerek herhangi bir tedavi uygulanmamıştır. Yangınla ilgili soruşturma başlatılmıştır.

 

18 Ocak’ta da yangın çıkmış, 3 çocuk yaşamını yitirmişti

 

Adana E Tipi Kapalı Cezaevi Çocuk Koğuşu’nda kalan çocukların 18 Ocak’ta yataklarını ateşe vermesiyle cezaevinde yine yangın çıkmış ve çıkan yangında Muhammed Erdoğan, Mehmet Altunhan ve Ferhat Kaya yaşamını yitirirken, 3 tutuklu çocuk ile 5 infaz koruma memuru da yangından etkilenerek yaralanmıştı.

 

Tedavileri biten 3 tutuklu çocuk tekrardan cezaevine gönderilirken, yangın nedeniyle Adana Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında yaralanan 3 tutuklu çocuk ile bazı infaz koruma memurlarının ifadeleri alınmış, çocuklardan R.K. adlı çocuk Sincan Çocuk Cezaevi’ne sevk edilmişti.

 

Yangın sonrası soruşturma dosyasındaki gizlilik kararı ise halen devam ediyor.

0 0
İLGİLİ HABERLER
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha