• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Ankaray’ın ‘koltuk’ anketinin sonucu belli oldu

Ankaray’ın ‘koltuk’ anketinin sonucu belli oldu
0 0

Yeni sıralı koltuk düzenlemesiyle her bir vagondaki yolcu kapasitesi 240'dan 270'e çıkacak

12 Ocak 2020 Pazar 17:42

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin "Ankaray’daki koltuklarımız sizce nasıl olsun?" anketi sona erdi. Ankete katılanların yüzde 70.4’ü yeni sıralı koltuk düzeni, yüzde 29.6’sı ise mevcut ikili koltuk düzeni yönünde tercihini kullandı.

 

Ankara Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürlüğünün sosyal medya hesapları ve internet sayfası üzerinden düzenlenen “Ankaray'daki koltuklarımız sizce nasıl olsun?” anketine Başkentliler yoğun katılım gösterdi.

ikili koltuk düzeni, yarısında da yeni sıralı koltuk düzeni oluşturdu.

 

Ankete katılanların yüzde 70.4'ü yeni sıralı koltuk düzeni, yüzde 29.6'sı ise mevcut ikili koltuk düzeni yönünde tercihini kullandı.

 

Ankaray İşletmesi Tren Arıza ve Bakım Depo Atölyesinde, koltukların değiştirilmesi işlemine başlanırken, EGO yetkilileri, “Atölyelerimizde, mevcut ikili koltukların yeni sıralı koltuklarla değişimini gerçekleştiriyoruz. Montaj çalışmalarını ise tren sefer saatlerinde herhangi bir aksama olmaması için en kısa süre içerisinde sağlayacağız” bilgisini verdi.

 

Yeni sıralı koltuk düzenlemesiyle her bir vagondaki yolcu kapasitesi 240'dan 270'e çıkacak. Kapı bölgelerinde oluşan yığılmaların önüne geçecek düzenle bavullu yolcular kadar engelli yolcuların iniş binişleri de kolaylaşacak.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha