• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Antalya’daki soyguncu jiletle ayırdığı fındıklara uyku hapı koymuş

Antalya’daki soyguncu jiletle ayırdığı fındıklara uyku hapı koymuş
0 0

Antalya’da hazırladığı ilaçlı fındık, sigara ve bisküviyle uyuttuğu dört kişinin eşyalarını yağmalayan Seyfi Sevil yakalandı.

19 Ocak 2019 Cumartesi 18:11

Muratpaşa ilçesi Defterdarlık Caddesi’ndeki C.O.’nun iş yerine geçen 26 Kasım’da giden 67 yaşındaki Sevil, alışveriş bahanesiyle işletme sahibiyle bir süre konuştu. 

 

Sevil, bu sırada elindeki ilaçlı fındığı C.O.’ya ikram etti. Yediği ilaçlı fındığın etkisiyle uyuyan işletme sahibinin üzerindeki para ve değerli eşyaları alan Sevil daha sonra kayıplara karıştı.  

 

Uyandığında soyulduğunu anlayan C.O.’nun şikayet üzerine polis ekipleri, kimliğini belirledikleri şüpheliyi yakalamak için çalışma başlattı.

 

Üç kişiyi daha aynı yöntemle soymuş

 

Ekipler, dün akşam saatlerinde Konyaaltı ilçesinde özel halk otobüsüne bindiğini belirledikleri Sevil’i operasyonla yakaladı. Üzerinden bir miktar ilaçlı fındık ve 3 bin 310 lira çıkan şüphelinin, yedi ayrı suçtan 36 yıl kesinleşmiş hapis cezası olduğu tespit edildi. 

 

Sevil’in, sağlık kontrolünün ardından emniyete götürülürken, hazırladığı ilaçlı fındık, sigara ve bisküvi ile  M.D., E.Y. ve B.Ö.’yü de uyutup, soyduğu tespit edildi.

 

Sevil’in fındıkları jiletle ortadan ikiye böldüğü, içine uyku hapı koyduktan sonra yeniden yapıştırdığı belirlendi.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha