• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Başkasının evini kiraya verdi!

Başkasının evini kiraya verdi!
0 0

Antalya’da bir internet sitesinden gördüğü evi kiralamak isteyen Ercüment Halçe, kendisini ev sahibi olarak tanıtan Ahmet Y. tarafından dolandırıldı.

16 Ocak 2016 Cumartesi 09:57

Antalya'da Muratpaşa İlçesi Güzeloba Mahallesi’nde kiralık ev arayan Ercüment Halçe, bir internet sitesinde görüp beğendiği evi kiralamak istedi. Ercüment Halçe, ilandaki cep telefonu numarasını arayarak kendisi ev sahibi olarak tanıtan Ahmet Y. ile 30 Aralık 2015 tarihinde evin bulunduğu Prestij Evleri’nde buluştu.

 

Halçe, kira fiyatında anlaştığı Ahmet Y.’ye 500 TL kapora vererek evi tuttu. Bir süre sonra evle ilgili bazı ayrıntıları öğrenmek isteyen Ercüment Halçe, sözde ev sahibini aradı. Ahmet Y.’ye ulaşamayan Ercüment Halçe, durumdan şüphelenerek evi kiraladığı siteye gittiğinde dolandırıldığını anladı.

 

EVİN GERÇEK SAHİBİ BAŞKA BİRİ ÇIKTI

 

Site güvenliğiyle görüştüğünü ve evin gerçek sahibinin farklı bir kişi olduğunu öğrendiğini ifade eden Halçe, "Bana evi kiralayan kişi güvenliğe adını Bayram Ö. diye kaydettirmiş. Kendisine bir daha ulaşamadım. Öğrendiğim kadarıyla bu şahıs benzer yöntemle pek çok kişiyi dolandırmış. Başkasının evini bize kiralamış. Polis merkezine giderek şikayetçi oldum. Ev kiralayacaklar bu tür durumlara karşı mutlaka dikkatli olsun. Aksi takdirde onlar da mağdur olur" diye konuştu.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha