• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Esenyurt'ta kavga: 4 kişi yaralandı, Suriyelilerin iş yerleri taşlandı

Esenyurt'ta kavga: 4 kişi yaralandı, Suriyelilerin iş yerleri taşlandı
0 0

İstanbul'un Esenyurt ilçesinde iki grup arasında çıkan kavgada 4 kişi yaralandı. Kavgada Suriyelilere ait olan iş yerlerinin camları kırıldı.

10 Şubat 2019 Pazar 10:29

Alınan bilgiye göre, Bağlarçeşme Mahallesi'nde düğünden çıkanlar ile aralarında sığınmacıların da olduğu bir grup arasında tartışma çıktı.

 

Kavgaya dönüşen olayda yaralanan 4 kişi, Esenyurt Necmi Kadıoğlu Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

 

Henüz kavganın çıkış nedeni bilinmezken çıkan olaylarda, Suriyelilere ait iş yerlerinin tahrip edildiği de ifade edildi.

 

Görüntülerde, vatandaşların kalabalık gruplar halinde toplandığı da fark edilirken, polisin olaylara müdahale ettiği belirtildi.

 

İlçe merkezinde TOMA’lar ve çevik kuvvet ekipleri bekletilirken, gerginlik ise devam ediyor. Olay yerine gelen emniyet güçlerinin meydanı ablukaya alarak giriş ve çıkışlara müsaade etmediği aktarıldı.

 

Polis olayla ilgili olarak Suriye uyruklu 3 şüpheliyi gözaltına alarak Esenyurt Asayiş Büro Amirliği'ne sevk etti. 

 

Esenyurt'ta kavga: 4 kişi yaralandı, Suriyelilerin iş yerleri taşlandı

 

İstanbul Valiliği, olaylara ilişkin olarak şu açıklamayı yaptı:

 

"Esenyurt ilçemizdeki bir düğünde üç vatandaşımızın yaralanmasına sebebiyet veren üç şüpheli gözaltına alınmıştır.

 

İlçe Kaymakamlığımız koordinesinde İlçe Emniyet Müdürlüğümüz ve başta Sinoplular Derneğimiz olmak üzere sağduyulu hemşerilerimizin işbirliğiyle provakatif girişimler başarısız olmuştur.

 

Yaralanan vatandaşlarımız sevk edildikleri hastanelerde ayaktan tedavi edilerek taburcu edilmişlerdir.

 

Buna rağmen bahsedilen olayda ölen ya da öldürülen hiçbir kimse olmadığı halde, sosyal medya yoluyla halkı kin ve nefrete sevk etmeye vatandaşlarımız ve yabancı misafirler arasında gerginliğe yol açabilecek provakatif paylaşımlar yapıldığı tespit edilmiştir.

 

Söz konusu paylaşımlarda bulunanların tespiti ve haklarında yasal işlemlerin derhal başlatılmasıyla ilgili olarak İl Emniyet Müdürlüğümüz Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü harekete geçirilmiştir.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha