• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

İstanbul Valiliği kararı: Taksim ve Şişhane metro istasyonu, Taksim-Kabataş füniküler hattı kapatıldı

İstanbul Valiliği kararı: Taksim ve Şişhane metro istasyonu, Taksim-Kabataş füniküler hattı kapatıldı
0 0

İstanbul Büyükşehir Belediye Sözcüsü Murat Ongun, İstanbul Valiliği'nin 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'ne ilişkin aldığı yeni tedbirleri duyurdu. Buna göre, Taksim ve Şişhane metro istasyonları ile Taksim-Kabataş Füniküler hattı kapatıldı

8 Mart 2020 Pazar 12:49

İstanbul Valiliği'nin 8 Mart tedbirleri arttı. İBB Sözcüsü Ongun, Twitter hesabından kapatılan istasyonları şöyle duyurdu: "İstanbul Valiliği'nin kararı ile M2 Yenikapı-Hacıosman metro hattı Taksim istasyonunun tamamı, Şişhane istasyonu İstiklal ve 6. Daire giriş-çıkışları ile F1 Taksim-Kabataş Füniküler hattı yolcu alımına kapatılmıştır. Ulaşıma açılma kararı da yine Valilikçe belirlenecektir."

 

Trafiğe kapatılacak yollar ise şunlar: Taksim Meydanı (Büfeler Önü)- İstiklal Caddesine bağlanan yol, Refik Saydam Caddesi'nden Asmalı Mescit Caddesi'ne giriş-çıkış, Ensiz Sokak-İlk Belediye Caddesi kesişimi, Balo Sokak-Turnacıbaşı Caddesi kesişimi, Sadri Alışık Sokak-Atıf Yılmaz Caddesi, Yeni Çarşı Caddesi, Kumbaracı Yokuşu, Turnacıbaşı Caddesi, Meşelik Sokak ve Sadri Alışık Sokak'tan İstiklal Caddesi'ne gidiş istikameti, Yeni Çarşı Caddesi-İstiklal Caddesi kesişimi Taksim Tünel girişi İstiklal Caddesi istikameti.

 

Alternatif güzergâhlar ise Gümüşsuyu Caddesi, Tarlabaşı Bulvarı, Refik Saydam Caddesi, Sıraselviler Caddesi olarak belirlendi.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha