• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Karaman’da 5 dakika yağan dolu ekili alanların yüzde 80'ine zarar verdi

Karaman’da 5 dakika yağan dolu ekili alanların yüzde 80'ine zarar verdi
0 0

Karaman'ın köylerinde 5 dakika yağan zeytin büyüklüğündeki dolu, arpa, buğday, pancar ve mısır olmak üzere ekili alanlarda yüzde 80’e varan hasara neden oldu.

13 Haziran 2020 Cumartesi 22:44

Karaman’da merkeze bağlı Dinek, Çoğlu, Ekinözü, Hamidiye ve Beydilli köylerinde aniden başlayan ve 5 dakika yağan zdolu, arpa, buğday, pancar ve mısır olmak üzere ekili alanlarda yüzde 80’e varan hasara neden oldu.

 

Yağan dolu, buğday ve arpada başak bırakmazken, pancar ile mısırda da ciddi hasara yol açtı. Karaman Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Bayram ile Karaman İl Tarım ve Orman Müdürü Yusuf Şahinbaş, dolunun hasara yol açtığı köylere giderek arazilerde incelemelerde bulundu.

 

Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Bayram, kendilerine çiftçiler tarafından dolu hasarının haber verilmesinin ardından incelemelere başladıklarını belirterek, "Bu gün merkeze bağlı beş köyümüzde aniden başlayan ve 5 dakika süren dolu yağışı ekili alanlara hasar verdi. İl Tarım ve Orman Müdürlüğümüz ile birlikte yaptığımız ön tespitte dolunun vurduğu ekili arazilerde yüzde 80’lere varan hasarlar var. Hasar için gerekli tespitler daha sonra net bir şekilde yapılacak" dedi.

 

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha