• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Nişanlısını 27 yerinden bıçakladı!

Nişanlısını 27 yerinden bıçakladı!
0 0

Erzurum’da geçen 13 Ağustos’ta nişanlısı Burcu Şengel ile babası Salih Şengel’i öldürüp, 2 kişiyi yaralayan Ahmet Yavuz hakkında 2 kez ömür boyu ve 10 yıla kadar da hapis cezası istemiyle dava açıldı.

16 Ocak 2016 Cumartesi 12:32

Nişanlı genç kızın savunmasını Avukat Ebru Arslan ile birlikte üstlenen Bilge Mutlu Bilge, "Bu ’cinnet’ değil ’cinayettir’ ve en ağır şekilde cezalandırılması gerekir. Çünkü tasarlayarak işlenmiş bir cinayet söz konusu. Özgecan cinayeti gibi bir olay. Hatta bu daha vahim. Ortada nişanlısı tarafından katledilen bir genç kız var" dedi.

 

Düğün ertelenenince nişanlısını kaçırmak istedi

 

Olay, 13 Ağustos 2015 günü merkez Aziziye İlçesi’ne bağlı Ilıca Mahallesi Mesire Sokak’taki 21 numaralı evde meydana geldi. Nişanlısı Burcu Şengel’i görmeye giden Ahmet Yavuz, düğün yapmak istediğini ifade ederek kızın babası Salih Şengel ile evlilik tarihi konusunda tartıştı. Salih Şengel ise, oğlunu yakın tarihte evlendirdiği için şimdilik kızın düğününü ertelediğini bildirdi.

 

Otomobilden aldığı bıçakla saldırdı

 

Erteleme yanıtını beğenmeyen Ahmet Yavuz, nişanlısı Burcu Şengel’in elinden tutarak onu kaçırmak istedi. Anne ve babasının engel olması üzerine Ahmet Yavuz, otomobilinden aldığı bıçakla genç kız ve yakınlarına saldırdı. Kayınpederini öldürüp, müdahale eden anne Songül Şengel ile yardıma koşan komşuları Hayati Hıra’yı yaralayan Ahmet Yavuz, daha sonra eve girerek nişanlısı Burcu’yu öldürdü. Otomobilde bekleyen kuzeni Ömer Yavuz ile birlikte kaçan Yavuz, kısa sürede yakalandıktan sonra sevk edildiği mahkeme tarafından tutuklandı.

 

 

İki kez ömür boyu istendi

 

Cumhuriyet savcısı, Ahmet Yavuz hakkında 2 kez ömür boyu ve 10 yıla kadar da hapis, kuzeni Ömer Yavuz hakkında ise ömür boyu hapis istemiyle iddianame hazırladı. İddianame, Erzurum 1’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde kabul edildi. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın müdahil olduğu dava için Erzurum Barosu Kadın Hakları Komisyonu tarafından Avukat Bilge Mutlu Bilge ve Ebru Arslan görevlendirildi.

 

Avukat Ebru Arslan, iddianamenin hakkaniyete uygun olmadığını, Ahmet Yavuz’un karşısında Burcu Şengel’in yanında olacaklarını söyledi. Söz konusu olayın çok vahim olduğunu anlatan Avukat Bilge Mutlu Bilge, anne Songül Şengel’in psikolojik tedavi gördüğünü belirtti. ’Cani’ olarak nitelendirdiği sanığın E Tipi Kapalı Cezaevinde yaşamaya devam ettiğine işaret eden Avukat Bilge şunları söyledi:

 

Avukattan dehşet iddialar

 

"Hayatını aldığı baba ile kızı toprağın altında. Geride gözü yaşlı bir anne ve kardeşler var. Adeletin tecelli etmesi için var gücümüzü kullanacağız. TCK 81/1’den iddianame düzenlenmiş ama biz 82/1’den, müebbet hapisten değil nitelikli adam öldürmeden dolayı bu caninin yargılanması için mahkemeye itirazımızı yaptık. Cani, eve geldiği zaman önce kızın anesinin elini öpüyor. Kaçırmak istiyor, kız kabul etmeyince hemen arabaya dönerek daha önceden gazete kağıdına sarmış olduğu bıçakları alarak bahçeye giriyor. Karşısına ilk çıkan babasını bıçaklıyor. Müdahele etmek isteyen anneyi el ve ayağından bıçaklıyor, yardıma koşan komşuyu yaralıyor.

 

Kız başına gelebilecekleri tahmin ettiği için kendisini odaya kilitliyor. Kapıyı kırarak içeriye girip çekyatın üzerinde korkudan titreyen kızın şah damarını kesip, bıçaklıyor. Genç kızımızı, katlediyor. Aldığımız duyumlara göre, cani bir marketin kasap reyonunda çalışıyor. Muhtemeldir ki, orada maharetlerini genç kızın üzerinde uygulamış. Kız ’yapma yapma’ diye yalvarıyor. Şah damarını kesiyor yetmiyor, o kadar içinde hiddet var ki kızı 27 yerinden bıçaklıyor. Telefon kayıtları var, avukatını arıyor.

 

Cinnet geçirmiş bir insan ’Bu suçu işledim nasıl kurtulurum’ diye düşünür mü? Bu bir cinnet değil, cinayettir ve en ağır şekilde cezalandırılması gerekir. Tasarlayarak işlenmiş bir cinayet söz konusu. Özgecan cinayetinden daha vahim. Ortada nişanlısı tarafından katdelilen bir genç kız var."

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha