• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Yeni yılı denizde karşıladılar

Yeni yılı denizde karşıladılar
0 0

Antalya'da kendilerini '365 Gün Denize Girenler' diye adlandıran grup, 2016 yılını denize girerek karşıladılar.

1 Ocak 2016 Cuma 06:58

Çeşitli meslek kuruluşlarına mensup ve emeklilerin oluşturduğu yaklaşık 20 kişilik grup, her yıl olduğu gibi bu yılbaşı gecesi de geleneklerini bozmadı. Dünyaca ünlü Konyaaltı Plajı'na gelen '365 Gün Denize Girenler' grubu, sahilde buluşarak önce ateş yaktı, ardından koyu bir sohbete başladı. Kentin simgelerinden portakal ve mandalina ağaçlarını kumsala diken Antalyalılar, saatler 24.00'ü gösterdiğinde mayolarını giyerek denize girdi.

 

Hava sıcaklığının 1 derece olduğu sahilde denize giren grup üyeleri hatıra fotoğrafı çektirerek anı ölümsüzleştirdi. Akdeniz'in soğuk sularına kendilerini bırakan grup adına konuşan banka emeklisi Bahattin Özdemir, 25 yıldır burada denize girdiğine vurgu yaparak, "Denize girmek çok sağlıklı. Yeni yıl, memleketimize, milletimize hayırlar getirsin. Silahlı kuvvetlerimize, polisimize ve devlete çalışan herkesin Allah yardımcısı olsun" dedi. Özdemir, ayrıca, 2016'nın Türkiye'ye barış ve huzur getirmesini diledi. 

 

DSİ işçisi Fazıl Tuncer de Atatürk'ün sözüne atıfta bulunarak, 'Yurtta Barış, Dünyada Barış' temennisinde bulundu. Konyaltı Meclis Üyesi Nail Avcı ise hayvanların bile kardeşçe yaşadığı bu dünyada insanların da bir arada yaşaması gerektiğine dikkat çekerek, silaha gerek olmadığını ifade etti.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha